تاریخ: ۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

آرمسترانگ خواستار تنظیم نهادهای کریپتویی متمرکز است

نابودی FTX سال‌ها کریپتو را به عقب انداخته است و این فاجعه احتمالاً تنظیم‌کننده‌ها را وارد عمل خواهد کرد. برایان آرمسترانگ، بنیان‌گذار و مدیر عامل Coinbase، معتقد است که قوانین ارزهای دیجیتالی ایده‌آل باید با بازیگران متمرکز شروع شود، زیرا بیشتر آسیب‌ها به مصرف‌کنندگان توسط این نهادها وارد شده است. آرمسترانگ در یک طرح اولیه […]

نابودی FTX سال‌ها کریپتو را به عقب انداخته است و این فاجعه احتمالاً تنظیم‌کننده‌ها را وارد عمل خواهد کرد. برایان آرمسترانگ، بنیان‌گذار و مدیر عامل Coinbase، معتقد است که قوانین ارزهای دیجیتالی ایده‌آل باید با بازیگران متمرکز شروع شود، زیرا بیشتر آسیب‌ها به مصرف‌کنندگان توسط این نهادها وارد شده است. آرمسترانگ در یک طرح اولیه واقع بینانه که اخیراً منتشر شده است، نیاز به پیگیری زودهنگام قوانین را به جای انتظار برای چیزی جامع و کامل برجسته کرد. او استدلال کرد که مقررات در ابتدا باید بر روی بازیگران متمرکز در کریپتو متمرکز شود، مانند صادرکنندگان استیبل کوین، صرافی‌ها و متولیان که بیشترین خطر آسیب مصرف‌کننده را دیده‌اند.
 
همه نگاه‌ها به نهادهای متمرکز است
یک مکان خوب برای شروع، مقررات استیبل کوین است، بخشی که قبلاً توجه زیادی را از سوی DC به خود جلب کرده است. به گفته آرمسترانگ، بازار استیبل کوین در ایالات متحده تحت قوانین استاندارد خدمات مالی قابل تنظیم است.
 

یک مقررات پایدار استیبل کوین ناشران را ملزم می‌کند که به عنوان یک تراست ایالتی یا منشور اعتماد ملی OCC ثبت نام کنند و تحت ممیزی‌های سالانه سختگیرانه قرار گیرند تا شفافیت داشته باشند که وجوه مشتریان در دارایی‌های ذخیره مناسب و جدا از وجه نقد شرکت نگهداری می‌شود. ناشران همچنین باید از کنترل‌های معقول و مدیریت هیئت مدیره اطمینان حاصل کنند، استانداردهای اساسی امنیت سایبری مانند انطباق با SOC را رعایت کنند و قابلیت لیست سیاه را برای برآورده کردن الزامات تحریم‌ها تنظیم کنند.

 

بیشتر بدانید: برایان آرمسترانگ کیست؟

 

سپس، نگهبانان باید مبادلات و متولیان را هدف قرار دهند تا از فعالیت‌های مخرب جلوگیری کنند و در عین حال اطمینان حاصل کنند که نوآوری را خفه نمی‌کنند. به گفته رئیس کوین بیس، خدمات مالی سنتی می‌تواند به عنوان الهام‌بخش باشد که می‌تواند شامل اجرای روش‌های شناخت مشتری (KYC) و ضد پولشویی (AML)، ایجاد یک رژیم مجوز و ثبت فدرال و غیره باشد.

برچسب هااخبار استیبل کوین

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید