تاریخ: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵

آغاز روند صعودی بیت کوین در آینده‌ی نزدیک

احتمالا در آینده‌ی نزدیک شاهد یک بریک‌اوت صعودی قدرتمند در قیمت بیت کوین باشیم؛ ولی پیش از آن، بیت کوین باید از برخی سطوح کلیدی عبور کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، بیت کوین (BTC) در حال حاضر، در تلاش است تا از وضعیت سکون فعلی خارج شده و از سطح مقاومت کلیدی ۲۳,۴۰۰ دلاری فراتر رود. بنابراین، علی‌رغم وجود فشارهای نزولی در بازار، پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان قدرتمند باقی مانده و کندل‌های روزانه‌ی خود را در اطراف این سطح قیمت نگه می‌دارد. یکی از تحلیلگران مشهور بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار رکت کپیتال معتقد است تا زمانی که میزان تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو بالاتر از سطوح خاصی باقی بماند، این ارز دیجیتال به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.
میزان تسلط بیت کوین در بازار در حال افزایش است. بنابراین، پیش‌بینی می‌شود اگر روند صعودی کنونی حفظ شود، میزان تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو تا سطح ۴۶٪ نیز افزایش یابد. این مسئله به خودی خود می‌تواند قیمت بیت کوین را از سطوح مقاومت پیش روی خود فراتر ببرد. با وجود این، اگر میزان تسلط بیت کوین نتواند از سطح ۴۶ درصد بالاتر برود، ممکن است قیمت بیت کوین دچار یک اصلاح نزولی جزئی شده و دوباره‌ وارد مرحله‌ی تثبیت و سکون شود.
چنان‌چه گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) می‌خواهند در آینده‌ی نزدیک شاهد بریک‌اوت صعودی قدرتمند بیت کوین باشند، تا پیش از پایان ماه جاری باید قیمت را به بالای سطح کلیدی ۲۳,۴۰۰ دلار برسانند.
به گفته‌ی رکت کپیتال، «برای قطعی شدن بریک‌اوت صعودی بیت کوین، کندل ماهانه‌ی پادشاه ارزهای دیجیتال باید بالای مقاومت ۲۳,۴۰۰ دلاری بسته شود. در غیر این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است برای چند هفته همچنان در محدوده‌ی ۲۰,۰۰۰ تا ۲۳,۴۰۰ دلار باقی بماند.»
بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز شنبه ۲۸ ژانویه / ۸ بهمن – بیت کوین با ۰.۰۶ درصد افزایش نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته با قیمت ۲۳,۰۰۲ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین نیز تاکنون مثبت بوده است. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۱.۷۰ درصد افزایش یافته است.
با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین اکنون با ۱۲.۶۹ درصد کاهش به ۲۲,۳۹۸,۰۷۱,۳۹۶ دلار رسیده است. ارزش کل بازار پادشاه ارزهای دیجیتال نیز هم‌اکنون ۴۴۳,۳۷۸,۹۷۵,۸۲۳ دلار است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید