تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

آغاز کار روسیه روی سیستم تسویه‌حساب CBDC

بانک مرکزی روسیه، مطالعه دو مدل احتمالی تسویه حساب CBDC برون مرزی را در این سه ماهه آغاز خواهد کرد.   با پابرجا ماندن تحریم‌ها، روسیه کار روی سیستم تسویه‌حساب CBDC را آغاز خواهد کرد گزارش‌ها حاکی از آن است که بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم‌های جاری در پاسخ به تهاجم این کشور به […]

بانک مرکزی روسیه، مطالعه دو مدل احتمالی تسویه حساب CBDC برون مرزی را در این سه ماهه آغاز خواهد کرد.
 
با پابرجا ماندن تحریم‌ها، روسیه کار روی سیستم تسویه‌حساب CBDC را آغاز خواهد کرد
گزارش‌ها حاکی از آن است که بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم‌های جاری در پاسخ به تهاجم این کشور به اوکراین، قرار است توسعه یک سیستم تسویه‌حساب فرامرزی را با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) آغاز کند.
 

بر اساس گزارش ۹ ژانویه رسانه محلی کومرسانت، برنامه‌هایی برای پیشبرد روبل دیجیتال روسیه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ انجام می‌شود و بانک مرکزی روسیه دو مدل تسویه‌حساب احتمالی فرامرزی را مطالعه می‌کند.

 

در اولین مدل پیشنهادی، کشورهای مختلف برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های CBDC خود، قراردادهای دوجانبه جداگانه با روسیه منعقد می‌کنند. هر توافقنامه برای اطمینان از تبدیل و انتقال دارایی‌ها بین کشورها مطابق با قوانین موافقت‌نامه‌ها انجام می‌شود.

 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در روسیه

 

مدل دوم یک پلتفرم هاب مانند را برای روسیه برای تعامل با سایر کشورها، به اشتراک گذاشتن پروتکل‌ها و استانداردهای مشترک برای تسهیل پرداخت‌ها بین کشورهای متصل، پیشنهاد می‌کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید