تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

آنچه این روزها فلز زرد را طلا کرده است

به دنبال ایجاد دیدگاه‌هایی پیرامون رشد اقتصادی ضعیف و همچنین کاهش سرعت افزایش نرخ بهره، تقاضای طلا تاکنون بهبود یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اف‌ایکس استریت» در یادداشتی به بررسی کنش و واکنش بازارهای مالی نسبت به رویدادهای جاری و تأثیر آن بر قیمت طلا و دلار پرداخت
رفتار بازار نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از کاهش سالانه‌ی بازدهی آمریکا و افزایش طلا ناشی از تصورات تضعیف رشد و کاهش سیاست‌های پولی (متناسب با انتظارات) است.
بازارهای طلا می‌توانند تغییرات را در دو بُعد به تفسیر بکشند: اول، اخبار رشد در خارج از ایالات متحده مثبت بوده است و در این راستا، بیشتر اقتصاددانان دیدگاه خود را در مورد منطقه یورو و چین ارتقاء دادند. آنچه شایان توجه است اینکه، داده‌های رشد ایالات متحده از قرار معلوم، ضعیف هستند، این میزان ضعف بیشتر در «داده‌های نرم» خودنمایی می‌کند و البته داده‌های مربوط به فعالیت سخت می‌تواند کارآیی بهتری داشته باشند.

دوم، اگرچه چندین سخنران فدرال رزرو ترجیح خود را برای کاهش دیگری در سرعت افزایش‌ها ابراز کرده‌اند، معامله‌گران کاهش سرعت افزایش وجوه را به نرخ نهایی پایین‌تر تفسیر می‌کنند، اگرچه اکثر اعضای کمیته همچنان بر طبل نرخ بالاتر به مدت طولانی‌تر می‌کوبند. با این حال، به نظر می‌رسد بازارهای طلا تغییر را به شیوه‌ی خود معامله می‌کنند.
هر دوی این عوامل احتمالاً در زمان مناسب، معکوس خواهند شد. اولی -عامل رشد ایالات متحده – هنگامی که افزایش‌های تهاجمی اخیر فدرال رزرو باعث کاهش تأثیرات بر رشد شد و دوم – قیمت‌گذاری مسیر نرخ سیاست فدرال رزرو – از آنجا که فدرال‌رزرو ۷۵ واحد پایه‌ی افزایش را مدنظر دارد، سفته‌بازان طلا در نهایت ممکن است صدمه ببیند.
با تمام این‌ها، باید فضای کافی برای رشد طلا به صورت تقاضای رسمی نهادی در سه ماهه‌ی اول وجود داشته باشد. دلار باید تحت فشار باقی بماند و سرمایه‌گذاران آمریکایی را به خرید طلا به عنوان پوشش و پناهگاه امن، ترغیب کند. اما از منظر زمان‌بندی، ما انتظار داریم که کاتالیزورهای این ارزیابی مجدد موقعیت طلا، در سه ماهه‌ی دوم آشکارتر شوند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید