تاریخ: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰

آوای پارس فصل یک را با سود تمام کرد

شرکت بیمه اتکایی آوای پارس وابسته به بیمه پارسیان در نخستین فصل از سال مالی اش با شناسایی ۱۷۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون ریال سود به پایان برد و به ازای هر سهم ۳۶ ریال سود شناسایی کرد. این یبمه گر اتکایی در نخستین سال فعالیت خود به ازای هر سهم ۱۴۰ ریال سود تقسیم کرده بود.

به گزارش دنیای بیمه، سال مالی بیمه اتکایی آوای پارس، ۳۰ آذرماه هر سال به پایان می رسد و بنابراین فصل زمستان هر سال، فصل نخست فعالیت این شرکت به شمار می آید. عبدالمحمود ضرابی، مجید بنویدی، محسن نامداری، روح الله حیدری و امیر مومنی ۵ عضو فعلی هیات مدیره این شرکت تازه تاسیس هستند چرا که پروانه فعالیت این شرکت به امضای مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی در ۲۷ مهر سال ۱۴۰۱ صادر شده است.
سهامداران عمده بیمه اتکایی آوای پارس شامل گروه مالی پارسیان، بیمه پارسیان، صبا تامین پارسیان و سرمایه گذاری بانک کارآفرین هستند و نام این شرکت با نماد آواپارس در ۲۸ آذر سال گذشته در بازار پایه فرابورس درج شد. سرمایه این شرکت ۵ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۷۰ درصد آن پرداخت شده و قرار است ۳۰ درصد باقی مانده هم ظرف ۲ سال از زمان شروع به فعالیت پرداخت شود.
درآمد حق بیمه ناخالص بیمه اتکایی آوای پارس در نخستین فصل بالغ بر یک هزار و ۲۶۶ میلیارد و ۳۸۹ میلیون ریال و حق بیمه سهم نگهداری نیز یک هزار و ۲۳۹ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال برآورد شده و سود عملیاتی این شرکت در پایان اسفند سال گذشته ۱۷۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون ریال برآورد شده است.
جمع حق بیمه قبولی این شرکت در نخستین سال مالی است یعنی در ۳ ماه اول ۲۴۵ میلیارد و ۳۴ میلیون ریال بوده و برای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ دستکم این شرکت انتظار دارد که حق بیمه قبولی ۲ هزار و ۷۷۶ میلیارد و ۲۱۴ میلیون ریال را به ثبت برساند که به نظر بیش از این میزان فروش خواهد داشت.
از بین ۵ عضو هیات مدیره، به جز مجید بنویدی که در مقام مدیرعامل حضور دارد، بقیه اعضای غیرموظف و به نمایندگی از سهامداران حقوقی در این شرکت حضور دارند و باید دید کارنامه سال نخست بنویدی چگونه رقم خواهد خورد؟

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید