تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

آیا به زودی شاهد جهش بیت‌کوین خواهیم بود؟

تصمیم اخیر فدرال رزرو باعث رشد قیمت بیت کوین شده است. ولی چشم‌انداز قیمت بیت کوین هنوز واضح نیست. آیا به زودی شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوز‌بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین (BTC) روز گذشته افزایش یافت و پادشاه ارزهای دیجیتال امروز نیز سبزپوش است. البته، رشد بیت کوین آن‌چنان قابل توجه نیست و هنوز باعث نشده است قیمت آن از محدوده‌ی چند هفته‌ی گذشته‌ی خود فراتر برود.
اعلام خبر افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو که نشان‌دهنده‌ی ملایم‌تر شدن موضع سختگیرانه‌ی این نهاد است، باعث دلگرم شدن سرمایه‌گذاران و در نتیجه، رشد قیمت ارزهای دیجیتال شده است، ولی تردیدها و نگران‌ها درباره‌ی مسائل کلان مالی و اقتصادی چشم‌انداز قیمت‌ها را در بازار کریپتو تا حدودی مبهم و تاریک کرده‌اند. 

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۰۰ روز پنج‌شنبه ۴ می / ۱۴ اردیبهشت – بیت کوین با ۱.۸۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته،‌ با قیمت ۲۹,۱۶۱ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز هم‌اکنون با ۱۷.۷۶ درصد افزایش به رقم ۱۹,۳۴۶,۰۹۳,۲۶۷ دلار رسیده است.
همچنین، اتریوم (ETH) تقریبا رشد مشابه‌ای نسبت به بیت کوین داشته و اکنون با قیمت ۱,۸۹۸ دلار معامله می‌شود. سایر التکوین‌های برتر بازار نیز بیش‌وکم به همین تناسب افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

بر اساس گزارشی که توسط موسسه‌ی کیوسی‌پی کپیتال منتشر شده، بیت کوین و بازار کریپتو به مدت ۸ هفته است که در یک وضعیت سردرگمی قرار دارند. در نتیجه، این صنعت شاهد کاهش میزان نوسان‌های ضمنی (IV) بوده است – و همین مسئله به ثابت ماندن قیمت ارزهای دیجیتال در محدوده‌های فعلی منجر شده است.
میزان نوسان‌های بازار کریپتو به سطوحی بازگشته است که آخرین بار در دوره‌ی نزولی سال ۲۰۲۲ مشاهده شده بودند. این مسئله ممکن است باعث وقوع یک بریک‌اوت در هفته‌های آینده شود؛ ولی جهت این بریک‌اوت (صعودی یا نزولی) هنوز مشخص نیست.
در همین حال، دو رویداد کلیدی در سطح کلان اقتصادی می‌توانند پیش‌بینی‌های صعودی قیمت بیت کوین را به حقیقت نزدیک‌تر کنند.
بر اساس گزارش کیوسی‌پی کپیتال، این دو رویداد کلیدی عبارت هستند از بحران بانکی در ایالات متحده، و همچنین رسیدن میزان بدهی‌های دولت آمریکا به سقف خود که می‌توانند بر قیمت بیت کوین طی دو ماه آینده تاثیرگذار باشند. این دو رویداد مسلما باعث تضعیف دلار شده و در نتیجه، به تقویت ارزهای دیجیتال کمک خواهند کرد.
بر اساس گزارشی تحت عنوان بحران بدهی آمریکا و احتمال جهش بیت‌کوین، رئیس بخش تحقیقات فارکس در بانک استاندارد چارترد با اشاره به افزایش نگرانی‌ها مبنی بر ناتوانی دولت ایالات متحده در پرداخت بدهی‌های خود، پیش‌بینی کرده است این مسئله باعث افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین خواهد شد. به اعتقاد وی، بسیاری از فعالان بازارهای مختلف به این مسئله پی برده‌اند که پادشاه ارزهای دیجیتال در هنگام سقوط بازارها عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. به همین خاطر، بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه‌های خود تلقی خواهند کرد. از این رو، افزایش تقریبا ۷۰ درصدی قیمت بیت کوین به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.
از طرفی دیگر، تجربه ثابت کرده است که بحران بانکی به طور مستقیم بر قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته و باعث افزایش آن می‌شود. افزایش قیمت بیت کوین هم‌زمان با سقوط بانک‌های سیلیکون‌ولی و سیگنیچر گواهی بر این ادعا است. 

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید