تاریخ: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷

آیا بیت‌کوین ۲۰۲۲ را بالای ۱۷,۵۰۰ دلار تمام می‌کند؟

به اعتقاد یکی از کارشناسان محبوب بازار کریپتو، قیمت بیت کوین پیش از شروع تعطیلات کریسمس افزایش خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، یکی از کارشناسان مشهور بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار کالئو خطاب به ۵۵۲,۴۰۰ دنبال‌کننده‌ی خود در توییتر اعلام کرد که با توجه به افزایش مداوم هش ریت بیت کوین (BTC)، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در آستانه‌ی تعطیلات کریسمس به اندازه‌ی قابل توجهی افزایش خواهد یافت. وی این‌گونه استدلال می‌کند که «از آن‌جایی که بیش‌تر مردم انتظار سقوط قیمت بیت کوین را دارند، به احتمال زیاد برعکس آن رخ خواهد داد.»
به اعتقاد وی، فعالان بازار خودشان را برای شروع یک سقوط فاجعه‌بار آماده می‌کنند؛ ولی بر اساس یک قانون رایج در مورد اجماع بازار در دوره‌‌های زمانی مختلف، هنگامی که همه در مورد چیزی توافق نظر دارند، احتمالا اشتباه می‌کنند.
وی پیش‌بینی می‌کند که «بیت‌کوین تا سطح ۱۷,۵۰۰ دلاری به تدریج افزایش می‌یابد، و سپس شتاب می‌گیرد و ناگهان تا ۱۸,۵۰۰ دلار جهش خواهد کرد.»
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه ۳ دی – بیت کوین با ۰.۰۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۸۴۷ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون ۰.۰۶ درصد افزایش یافته و تقریبا ۳۲۴,۱۵۲,۹۰۰,۱۹۱ دلار است. از سویی دیگر، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین با ۱۳.۹۰ درصد کاهش به ۱۴,۴۶۶,۸۷۳,۴۵۱ دلار رسیده است.

این کارشناس برجسته‌ی بازار کریپتو، هش ریت کنونی بیت کوین را نشانه‌ی قوت و قدرت پادشاه ارزهای دیجیتال می‌داند. به اعتقاد وی، علی‌رغم آن‌که بیت کوین از زمان فروپاشی اف‌تی‌ایکس تاکنون در زیر سطح ۲۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود، هش ریت آن هم‌چنان بالا باقی مانده است.
یکی از چشم‌نوازترین نمودارهایی که در بازار تاریک و سیاه بیت کوین در سال ۲۰۲۲ می‌توانید تماشا کنید، نمودار هش ریت بیت کوین است. با توجه به نمودار زیر، علی‌رغم آن‌که بیت کوین نزدیک به یک ماه است که زیر ۲۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود، ماینرها هنوز تسلیم نشده‌اند.

با وجود این، بسیاری دیگر از تحلیلگران و کارشناسان مشهور بازار کریپتو، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین به طور قطع بیش از این سقوط خواهد کرد.
یکی از تحلیلگران برجسته‌ی بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار کاپو، که سقوط بازار قبلی را به درستی پیش‌بینی کرده بود، خطاب ۶۹۰,۰۰۰ نفر دنبال‌کننده‌ی خود در توییتر هشدار داده است که قیمت بیت کوین به حدود ۱۲,۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید