تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

آیا توکن‌سوزی به افزایش قیمت کاردانو کمک می‌کند؟

علی‌رغم آن‌که عده‌ای معتقدند توکن‌سوزی باعث افزایش قیمت می‌شود، چارلز هاسکینسون به این مسئله باور ندارد و معتقد است فقط باید بر توسعه‌ی فناوری تمرکز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از یو‌تودی، سرمایه‌گذاران، تحلیگران، و معامله‌گران بازار کریپتو همواره تحولات کاردانو (ADA) را از نزدیک تحت نظر دارند، زیرا این التکوین همیشه به عنوان یک مدعی قوی در چرخه‌ی صعودی آینده‌ی کریپتو شناخته می‌شود. با وجود این‌که قیمت کاردانو در حال حاضر از سقف تاریخی خود در سال ۲۰۲۱ فاصله‌ی زیادی دارد، شرایط بنیادین و فعالیت‌های آینده‌دار این اکوسیستم نشان‌دهنده‌ی قدرت بالقوه‌ی کاردانو برای رسیدن به سقف‌های تاریخی جدید در آینده هستند.
یکی از ویژگی‌های اصلی کاردانو (ADA) میزان بالای عرضه‌ی آن است. سقف عرضه‌ی کاردانو ۴۵ میلیارد کوین پیش‌بینی شده است. به عنوان مقایسه باید گفت سقف عرضه‌ی کاردانو بیش از دو برابر سقف عرضه‌ی پادشاه ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین (BTC) است – میزان عرضه‌ی بیت کوین (BTC) حداکثر ۲۱ میلیون کوین خواهد بود و این مسئله باعث ایجاد تردیدها و نگرانی‌هایی در خصوص آینده‌ی قیمت این ارز دیجیتال شده است. برای برطرف کردن نگرانی سرمایه‌گذاران و توانایی بالقوه‌ی بازار در کنترل قیمت یک دارایی دیجیتال، پدیده‌ای به نام توکن‌سوزی در بازار کریپتو معرفی شده و همواره مورد بحث قرار گرفته است؛ ولی هنوز مشخص نیست که آیا توکن‌سوزی تاثیر قابل توجهی بر ارزش یک دارایی دیجیتال خواهد داشت یا خیر.
برخی از پروژه‌های کریپتو تاکنون به طور گسترده از استراتژی توکن‌سوزی استفاده کرده‌اند. انگیزه‌ی توسعه‌دهندگان از توکن‌سوزی این است که با از بین بردن میزان قابل توجهی از یک توکن، می‌توان میزان عرضه و تقاضا را در بازار تحت کنترل درآورد و به طور بالقوه ارزش واقعی توکن را افزایش داد. با وجود این، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، به عنوان یکی از منتقدان اصلی این استراتژی شناخته می‌شود.
به اعتقاد چارلز هاسکینسون، توکن‌سوزی هیچ‌گونه ارزش بنیادین و واقعی برای یک دارایی دیجیتال به همراه نخواهد داشت، بلکه فقط روش و تاکتیکی برای دستکاری قیمت یک توکن است – یعنی از بین بردن عمدی بخش قابل توجهی از یک دارایی دیجیتال فقط باعث افزایش کاذب تقاضای آن می‌شود، و تاثیری بر افزایش واقعی ارزش آن دارایی نخواهد داشت. به علاوه، هاسکینسون معتقد است که توکن‌سوزی منجر به کاهش نقدینگی و افزایش نوسان در بازار می‌شوند – این دو مسئله همواره تاثیرات منفی بر سرمایه‌گذاران داشته‌اند.
در نتیجه‌، استراتژی مورد تایید این کارآفرین که باید در پروژه‌ی کاردانو مورد استفاده قرار گیرد، پیشرفت فناوری و ایجاد پایگاه گسترده و قدرتمندی از کاربران است. شاید دستکاری قیمت و توکن‌سوزی در کوتاه‌مدت بتواند ارزش اسمی یک دارایی دیجیتال را افزایش دهد، ولی فقط داشتن کاربران وفادار می‌تواند باعث افزایش واقعی ارزش یک دارایی در طولانی‌مدت شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز شنبه ۲۱ ژانویه / ۱ بهمن – کاردانو با ۷.۸۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۳۶۲۴ دلار معامله می‌شود. هم‌اکنون، ارزش کل بازار کاردانو ۱۲,۵۳۴,۹۶۶,۰۶۶ دلار است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، کاردانو در جایگاه هشتم قرار دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید