تاریخ: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

آیا روند بیت‌کوین در درازمدت صعودی خواهد ماند؟

بیت‌کوین از ابتدای سال جدید روند صعودی مطلوبی به خود گرفته است. ولی آیا این روند صعودی در درازمدت نیز ادامه خواهد یافت؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، قیمت بیت کوین (BTC) از ابتدای سال جدید روند صعودی دلگرم‌کننده‌ای داشته است؛ این مسئله شور و هیجان زیادی را در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است. هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۳۰ روز دوشنبه ۱۶ ژانویه / ۲۶ دی – بیت کوین با ۰.۵۳ درصد افزایش نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته با قیمت ۲۰,۸۷۷ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین نیز تاکنون بسیار درخشان بوده و ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۲۰.۷۰ درصد افزایش یافته است. ولی آیا پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند این روند امیدوارکننده را در درازمدت نیز حفظ کند؟

پیتر برانت، کارشناس مشهور بازار، تصویر نموداری را در توییتر منتشر کرده است که ظاهرا نشان می‌دهد بیت کوین (BTC) در حال ایجاد الگویی صعودی در بازه‌های زمانی بلندمدت است.

وی پیش‌بینی می‌کند، قیمت بیت کوین در آینده‌ی نزدیک تا حوالی ۲۵,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت؛ ولی سپس قیمت آن شروع به ریزش کرده و تا نزدیکی خط گردن در الگوی سر و شانه سقوط خواهد کرد. طبق تخمین پیتر برانت، سطح حمایت بیت کوین در خط گردن احتمالا در حوالی قیمت ۱۸,۳۸۷.۵ دلار خواهد بود.
بیت کوین در ادامه به سطوح بالاتر صعود خواهد کرد. بر اساس پیش‌بینی‌های برانت، قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال تا پیش از پایان سال ۲۰۲۳ حداقل به ۵۰,۰۰۰ دلار رسیده و در سال ۲۰۲۴ نیز به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. 
وضعیت بازار کریپتو طی دو هفته‌ی گذشته در مقایسه با دسامبر و نوامبر ۲۰۲۲ به شکل دلگرم‌کننده‌ای بهبود یافته است. بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال تا لحظه‌ی نگارش این مطلب، به ۹۷۶,۳۱۶,۴۴۸,۸۹۳ دلار رسیده است. بنابراین، به نظر می‌رسد ارزش کل بازار کریپتو به زودی به بالای یک تریلیون دلار بازگردد.
با این‌که قیمت ارزهای دیجیتال به طرز امیدوارکننده‌ای افزایش یافته است، نگرانی اصلی بسیاری از معامله‌گران این است که آیا این بهبود قیمت صرفا به اصطلاح «یک جهش گربه‌ی مُرده» است یا آغاز واقعی یک روند صعودی جدید. جهش گربه مرده اصطلاحی است در بازار که به بهبود مختصر قیمت پس از سقوط شدید آن اشاره دارد. بر اساس این اصطلاح، «حتی یک گربه‌ی مرده نیز هنگامی‌ که از ارتفاع خیلی بلند سقوط کند، پس از برخورد به زمین کمی به سمت بالا جهش می‌کند.»
هنوز با قطعیت نمی‌توان گفت آیا بازار نزولی کریپتو به انتهای خود رسیده است یا خیر؛ ولی نمودارها به این واقعیت اشاره می‌کنند که قیمت ارزهای دیجیتال از پایین‌ترین سطوح خود فاصله گرفته‌ و در حال افزایش هستند. پیتر برانت نیز بر همین اساس معتقد است که اکنون می‌توانیم منتظر شروع یک روند صعودی باشیم.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید