تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

آیا طلا از سطح ۲۰۴۰ عبور خواهد کرد؟

با بروز نگرانی‌ها در مورد داده‌های تورمی که رویکرد جنگ‌طلبانه‌ی فدرال رزرو را دامن می‌زند، طلا در تلاش برای عبور از مقاومت ۲۰۴۰.۰۰ دلار، در فشار قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت»، بهای طلا (XAU/USD) در حالی که تلاش می‌کند در جلسه‌ی آسیایی از مقاومت فوری ۲۰۴۰.۰۰ دلار عبور کند، کمی فشار را احساس کرده است.
گفتنی است که این فلز گرانبها در جذب پیشنهادات فروش با مشکلاتی مواجه است، زیرا سرمایه‌گذاران نگران هستند که تداوم شاخص قیمت مصرف‌کننده‌ی ایالات متحده (CPI) فدرال رزرو را مجبور به بازگشت به موضع سیاست پولی تندروانه کند.
از سوی دیگر، شاخص دلار آمریکا (DXY) به حدود ۱۰۱.۵۵ رسید، زیرا سرمایه‌گذاران پس از اطلاع از اینکه مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده تا روز جمعه به تعویق افتاده است، تمرکز خود را به سمت داده‌های تورم معطوف کردند. 
در بازار معاملات سهام نیز قراردادهای آتی S&P500 در توکیو سودهای اندکی را به تصویر می‌کشد که خود بیانگر سهولت در موضوع کلی ریسک‌گریزی است. 
با توجه به اظهارات فعلی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و مک کارتی، انتظار می‌رود یک توافق دو جناحی صورت گیرد، زیرا از یک سو، اولی می‌خواهد نرخ سقف بدهی را بدون قربانی‌کردن مقیاس هزینه‌ها تصویب کند و از سوی دیگر، دومی علاقه‌ای به تأیید نکول ندارد. و موضوع مهم در این برحه از زمان، آن است که عدم افزایش سقف بدهی، از آنجه که منجر به عدم پرداخت تعهدات می‌شود، یک انتخاب نیست.
و اما در جبهه‌ی داده‌های اقتصادی ایالات متحده، سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند که نرخ تورم ماهانه و اصلی ماه آوریل، ۰.۴ درصد شتاب یابد. این موضوع علاوه بر آنکه می‌تواند ترس از بازگشت مجدد فشارهای تورمی را تجدید کند، ممکن است منجر به بروز مشکلات بیشتری برای فدرال رزرو نیز شود، زیرا افزایش بیشتر نرخ بهره اقتصاد را به سمت رکود سوق خواهد داد.

تحلیل تکنیکال طلا با نگاهی به نمودار ۴ ساعته
قیمت طلا با موانعی از مقاومت میانی که در حدود ۲۰۴۰.۰۰ دلار طرح‌ریزی شده، مواجه است. در یک فضای گسترده‌تر، این فلز گرانبها در الگوی نمودار کانال صعودی در مقیاس چهار ساعته به فروش گذاشته می‌شود. قسمت بالایی الگوی نمودار فوق از سقف قیمت ۲۰ مارس در ۲۰۰۹.۸۸ دلار قرار گرفته است، در حالی که بخش پایینی از کف قیمت ۲۲ مارس در ۱۹۳۴.۳۴ دلار رسم شده است.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (۲۰-EMA) در ۲۰۲۷.۵۸ دلار می‌تواند به عنوان لایه‌ی امنی برای گاوهای طلا عمل کند.
در عین حال، شاخص قدرت نسبی (۱۴-RSI) در حالی که به محدوده‌ی صعودی ۶۰.۰۰ الی ۸۰.۰۰ تغییر جهت می‌دهد، فشار را احساس کرده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید