تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

آیا کاهش قیمت بیت‌کوین موقتی است؟

بیت کوین همچنان برای عبور از مقاومت ۲۱,۵۰۰ دلاری تلاش می‌کند. اکنون قیمت دچار اصلاح شده و به زیر ۲۱,۰۰۰ دلار بازگشته است. آیا این کاهش قیمت موقتی است؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، بیت کوین (BTC) هنوز نتوانسته است مانع اصلی خود را برای صعود به سطوح بالاتر از پیش رو بردارد. این مانع در نزدیکی منطقه‌ی مقاومت ۲۱,۵۰۰ دلاری قرار دارد. پادشاه ارزهای دیجیتال یک اصلاح نزولی را از سقف نوسانی ۲۱,۶۳۹ دلار آغاز کرده است. بیت کوین در اولین مرحله از اصلاح قیمت، به زیر سطوح ۲۱,۵۰۰ و ۲۱,۲۵۰ دلار سقوط کرد.
بیت کوین یک خط روند صعودی کلیدی را با سطح حمایت نزدیک به ۲۱,۱۵۰ دلار شکست و به زیر آن سقوط کرد. این ارز دیجیتال حتی از منطقه‌ی حمایت ۲۰,۸۰۰ دلاری نیز عبور کرده و کف قیمت را در حوالی سطح ۲۰,۳۹۵ دلار تشکیل داده است. بیت کوین در حال حاضر سیگنال‌های نزولی را از خود نشان می‌دهد. ولی آیا این کاهش قیمت موقتی است؟
بیت کوین هم‌اکنون در زیر سطح ۲۱,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. قیمت پادشاه بازار کریپتو اکنون در بالای سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی در محدوده‌ی سقف نوسانی ۲۱,۶۳۹ دلار تا کف ۲۰,۳۹۵ دلار در حال تثبیت است.
در حال حاضر، نزدیک‌ترین سطح مقاومت بیت کوین در منطقه‌ی ۲۰,۸۵۰ دلاری واقع است. مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۲۱,۰۸۰ دلاری قرار دارد. این خط مقاومت در حوالی سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی در محدوده‌ی سقف نوسانی ۲۱,۶۳۹ دلار تا کف ۲۰,۳۹۵ دلار واقع است. در صورت بازگشت قیمت به بالای این سطح، بیت کوین بار دیگر مومنتوم صعودی خود را بازیابی می‌کند.

در صورت صعود بیت کوین از سطح مقاومت ۲۱,۰۸۰ دلاری، قیمت آن ممکن است بار دیگر تا سطح ۲۱,۵۰۰ دلار افزایش یابد. تداوم این حرکت صعودی احتمالا قیمت را به سطح ۲۲,۰۰۰ دلار خواهد رساند.
در مقابل، اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۱,۰۸۰ دلاری را از پیش رو بردارد، احتمالا به حرکت نزولی خود ادامه می‌دهد. نزدیک‌ترین سطح حمایت در مسیر نزولی بیت کوین در حوالی منطقه‌ی ۲۰,۶۰۰ دلاری واقع است.
خط حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۲۰,۵۰۰ دلاری است. عبور از این سطح حمایت قیمت بیت کوین را احتمالا تا سطح ۲۰,۰۰۰ دلار کاهش می‌دهد. تداوم این حرکت نزولی ممکن است قیمت بیت کوین را به سطح ۱۹,۵۰۰ دلار برساند؛ در این جا گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) قاعدتا باید دست به کار شده و با کاهش هر چه بیش‌تر قیمت مقابله کنند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز پنج‌شنبه ۱۹ ژانویه / ۲۹ دی – بیت کوین با ۲.۱۸ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۰.۸۲۱ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین ۲.۱۵ درصد کاهش یافته و به ۴۰۱,۳۵۶,۲۲۵,۰۹۹ دلار رسیده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز هم‌اکنون با ۲۲.۰۰ درصد افزایش به ۲۹,۸۹۴,۰۴۷,۳۲۷ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید