تاریخ: ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸

اتریوم از بیت‌کوین عقب ماند!

بیت کوین سرانجام توانست از سد ۳۰,۰۰۰ دلار عبور کند، ولی اتریوم هنوز موفق نشده است منطقه‌ی مقاومت ۱,۹۲۵ دلاری را از میان بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، قیمت اتریوم (ETH) همگام با پادشاه ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین (BTC)، حرکت صعودی امیدوارکننده‌ای را به بالای منطقه‌ی مقاومت ۱,۸۵۰ دلاری آغاز کرد. اتریوم توانست چند مانع را در نزدیکی سطح ۱,۸۸۰ دلار از میان بردارد و خود را به منطقه‌ی مقاومت ۱,۹۰۰ دلار نزدیک کند.
در نمودار ساعتی اتریوم، وقوع یک بریک‌آوت از الگوی صعودی با مقاومت نزدیک به ۱,۸۶۰ دلار مشاهده می‌شود. اتریوم حتی توانست خود را به بالای منطقه‌ی مقاومت ۱,۹۲۵ دلاری برساند، ولی خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) در این منطقه به شدت مقاومت کردند و هنوز اجازه نداده‌اند اتریوم به سطح ۱,۹۵۰ دلار نزدیک شود. گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) توانسته‌اند سقفی را در حوالی قیمت ۱,۹۳۸ دلار تشکیل دهند. با وجود این، شواهد نشان می‌دهند که اتریوم هنوز قدرت کافی را برای رسیدن به سطوح بالاتر در اختیار ندارد.
اتریوم همچنان در بالای سطح قیمت ۱,۸۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. محبوب‌ترین التکوین بازار هم‌اکنون در سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی در محدوده‌ی کف نوسانی ۱,۸۴۸ دلار تا سقف ۱,۹۳۸ دلار قرار دارد.

اتریوم در مسیر صعودی خود در نزدیکی سطح ۱,۹۲۵ دلار با مقاومت رو‌به‌رو است. سطح مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۱,۹۴۰ دلاری واقع است. عبور قیمت اتریوم از منطقه‌ی ‌مقاومت ۱,۹۴۰ دلاری و تثبیت جایگاه آن در بالای این سطح ممکن است آن را به سمت مقاومت ۲,۰۰۰ دلاری هدایت کند. مقاومت اصلی بعدی نیز ممکن است در حوالی ۲,۱۲۰ دلار قرار داشته باشد. تداوم احتمالی روند صعودی اتریوم امکان تست سطح مقاومت ۲,۲۰۰ دلاری را نیز برای این التکوین فراهم می‌کند.
ولی چنان‌چه اتریوم نتواند مقاومت ۱,۹۲۵ دلاری را از پیش رو بردارد، ممکن است یک اصلاح نزولی را آغاز کند. نزدیک‌ترین سطح حمایت از قیمت اتریوم در این اصلاح نزولی در نزدیکی سطح ۱,۹۰۰ دلار واقع است.
حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۱,۸۸۰ دلاری یا سطح ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی اصلاحی در محدوده‌ی کف نوسانی ۱,۸۴۸ دلار تا سقف ۱,۹۳۸ دلار قرار دارد؛ شکسته شدن این سطح حمایت و بسته شدن قیمت در زیر آن ممکن است اتریوم را به سمت سطح ۱,۸۵۰ دلار هدایت کند. حمایت کلیدی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۱,۸۴۰ دلاری قرار دارد. در صورت شکسته شدن این سطح، قیمت اتریوم ممکن است تا سطح ۱,۷۸۰ دلار سقوط کند.

هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۰۰ روز سه‌شنبه ۱۱ آوریل / ۲۲ فروردین – اتریوم با ۲.۹۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱,۹۱۶ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت اتریوم در محدوده‌ی کف ۱,۸۴۸ دلار تا سقف ۱,۹۳۸ دلار در نوسان بوده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم نیز هم‌اکنون با ۴۶.۴۸ درصد افزایش به رقم ۹,۳۳۷,۷۵۰,۸۳۵ دلار رسیده است.
بیت کوین سرانجام در صبح امروز توانست مقاومت سرسخت ۳۰,۰۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد. ولی ظاهرا اتریوم هنوز نتوانسته است مومنتوم صعودی خود را به مومنتوم صعودی بیت کوین برساند. به همین دلیل، ارزش اتریوم هم‌اکنون در برابر پادشاه ارزهای دیجیتال تضعیف شده است. در حال حاضر، ارزش اتریوم ۲.۷۴ درصد در برابر بیت کوین کاهش یافته است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید