تاریخ: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

اتهامات کلاهبرداری یکی از بنیانگذاران Onecoin

کارل سباستین گرین‌وود، یکی از بنیان‌گذاران و اپراتور Onecoin، به نقش خود در ساختن این طرح هرمی بدنام اعتراف کرده است. توزیع‌کننده اصلی جهانی این ارز دیجیتال جعلی از سال ۲۰۱۸ که در تایلند دستگیر و به ایالات متحده تحویل داده شد، در بازداشت به سر می‌برد.   شریک Cryptoqueen در Onecoin به نقش خود […]

کارل سباستین گرین‌وود، یکی از بنیان‌گذاران و اپراتور Onecoin، به نقش خود در ساختن این طرح هرمی بدنام اعتراف کرده است. توزیع‌کننده اصلی جهانی این ارز دیجیتال جعلی از سال ۲۰۱۸ که در تایلند دستگیر و به ایالات متحده تحویل داده شد، در بازداشت به سر می‌برد.
 
شریک Cryptoqueen در Onecoin به نقش خود در کلاهبرداری چند میلیارد دلاری اعتراف کرد
کارل سباستین گرین‌وود، یکی از بنیانگذاران Onecoin، روز جمعه در دادگاه فدرال منهتن به اتهام کلاهبرداری و پولشویی مجرم شناخته شد. در نتیجه اظهارات نادرست توسط او، مغز متفکر طرح پانزی، Cryptoqueen، روجا ایگناتوا و دیگران، توانستند از سراسر جهان، از جمله ایالات متحده، میلیاردها دلار در این پلتفرم، کلاهبرداری کنند.
 

در اطلاعیه‌ای، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، دامیان ویلیامز، اشاره کرد که گرین وود، ایگناتوا و همدستان آنها Onecoin را اداره می‌کردند و ادعا کردند که یک ارز دیجیتال ادعا شده با همین نام، قاتل بیت کوین خواهد بود. این ارز بی‌ارزش بود، هرگز استخراج نشد یا بر اساس بلاکچین نبود و قیمت آن توسط بازار تعیین نمی‌شد، بلکه به صورت دستی تعیین می‌شد.

 

بیشتر بدانید: طرح پانزی چیست؟

 

گرین‌وود، شهروند سوئد و بریتانیا و ایگناتوا، تبعه آلمانی بلغاری‌تبار، Onecoin را در سال ۲۰۱۴ تأسیس کردند. این شبکه به‌عنوان یک شبکه بازاریابی چندسطحی جهانی (MLM) عمل می‌کرد که به اعضای آن کمیسیون برای استخدام دیگران پرداخت می‌شد. طبق مطالب و سوابق تبلیغاتی Onecoin، بیش از ۳ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۱۶ بیش از ۴ میلیارد دلار در آن سرمایه‌گذاری کرده اند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید