تاریخ: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

اتهامات SEC علیه FTX

در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲، اعضای مجری قانون ایالات متحده توضیح دادند که گری وانگ، بنیانگذار FTX و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، به اتهامات کلاهبرداری مالی اعتراف کرده اند. اتهامات اخیر علیه وانگ و الیسون برخی از یافته‌های کلیدی را برجسته می‌کند و به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، […]

در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲، اعضای مجری قانون ایالات متحده توضیح دادند که گری وانگ، بنیانگذار FTX و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، به اتهامات کلاهبرداری مالی اعتراف کرده اند. اتهامات اخیر علیه وانگ و الیسون برخی از یافته‌های کلیدی را برجسته می‌کند و به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، نماد صرافی FTX، توکن FTT، یک اوراق بهادار محسوب می‌شود.
 
شکایت SEC می‌گوید که SBF به مدیران رده بالا مانند کارولین الیسون دستور داد تا کلاهبرداری کنند
وکیل ایالات متحده، دامیان ویلیامز، روز چهارشنبه به مردم گفت که اتهاماتی علیه کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و Zixiao (گری) وانگ، مدیر ارشد فناوری سابق FTX Trading Ltd در منطقه جنوبی نیویورک (SDNY) ثبت شده است. همچنین به مطبوعات گفت که الیسون و وانگ با مجریان قانون فدرال همکاری می‌کنند و اتهامات اخیر SEC یافته‌های کلیدی را مشخص می‌کند که قبلاً در مورد آنها حدس زده می‌شد یا در آن زمان ناشناخته بود.
 

اولین شواهد آشکار نشان می‌دهد که سم بنکمن فراید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX، حداقل بر اساس شکایت SEC، در جریان تور رسانه‌ای اخیر خود، چیزهای غیرواقعی زیادی گفته است. اتهامات SEC نشان می‌دهد که SBF ممکن است در طول آن مصاحبه‌ها در مورد موارد خاصی دروغ گفته باشد و SEC بنیانگذاران صرافی، Bankman Fried و Wang را متهم می‌کند که دارایی‌های مشتری را به طور نامناسب به Alameda Research LLC و شرکت‌های تابعه آن هدایت می‌کنند. علاوه بر این، طبق اتهامات SEC، گمانه‌زنی‌ها و شایعاتی که می‌گویند SBF و Wang یک در پشتی از FTX برای Alameda ساخته اند نیز درست است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید