تاریخ: ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵

اثبات ذخایر Binance و Crypto.com توسط Mazars Group

در این هفته دو صرافی ارزهای دیجیتال برای نشان دادن اینکه پلتفرم‌های معاملاتی از دارایی‌های مشتری حمایت می‌کنند، دارایی‌های اثبات شده را ارائه کردند. بایننس گزارش خود را در ۷ دسامبر ۲۰۲۲ منتشر کرد و جزئیات حسابرس جهانی Mazars Group را که حسابرسی را انجام داد، منتشر کرد. در ۹ دسامبر ۲۰۲۲، صرافی Crypto.com سوابق […]

در این هفته دو صرافی ارزهای دیجیتال برای نشان دادن اینکه پلتفرم‌های معاملاتی از دارایی‌های مشتری حمایت می‌کنند، دارایی‌های اثبات شده را ارائه کردند. بایننس گزارش خود را در ۷ دسامبر ۲۰۲۲ منتشر کرد و جزئیات حسابرس جهانی Mazars Group را که حسابرسی را انجام داد، منتشر کرد. در ۹ دسامبر ۲۰۲۲، صرافی Crypto.com سوابق اثبات ذخیره را منتشر کرد و تأیید نیز توسط Mazars انجام شد.
 
Binance و Crypto.com حسابرسی POR را آشکار می‌کنند
دو صرافی بزرگ کریپتو در این هفته پس از وعده‌هایی که مدیران صرافی پس از شکست FTX داده بودند، اسناد اثبات ذخیره (POR) را ارائه کردند. بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، از نظر حجم مبادلات، نگاهی جامع به دارایی‌هایی مانند BTC ،BTCB و BBTC نشان می‌دهد که در وب‌سایت Mazars Group میزبانی شده‌اند و دارایی‌های نگهداری شده در شبکه‌های زنجیره هوشمند بایننس، بیت کوین، اتریوم و BNB را نشان می‌دهد.
 

حسابرسی توسط Mazars در ۲۲ نوامبر ۲۰۲۲ در بلاک بیت کوین ۷۶۴,۳۲۷ انجام شد و گزارش ادعا می‌کند که دارایی‌ها ۱۰۱٪ توسط ذخایر وثیقه شده پشتیبانی می‌شوند.

 
گزارش Mazars بیان می‌کند:
در زمان ارزیابی، Mazars دارایی‌های تحت کنترل بایننس را بیش از ۱۰۰ درصد کل بدهی‌های پلتفرم خود مشاهده کرد. این نسبت وثیقه‌سازی، دارایی‌های درون محدوده وام داده شده و ارائه خدمات وام را در نظر می‌گیرد که توسط دارایی‌های خارج از محدوده وثیقه تأمین می‌شود. ممیزی Mazars می‌افزاید که Merkle Root با هش کردن تمام حساب‌های مشتری در یک خروجی جمع‌آوری شده است.
 

ممیزی Mazars در بایننس همچنین یادآور می‌شود که کل بدهی‌ها در گواهی به حساب آمده است. در پایان نوامبر ۲۰۲۲، پس از ارائه آدرس‌های POR بایننس، جسی پاول از کراکن از این اثبات انتقاد کرد و گفت که بیان دارایی‌ها بدون بدهی بی‌معنی است. پاول نظر خود را در مورد آخرین حسابرسی بایننس نیز به اشتراک گذاشته است و دوباره در ۸ دسامبر بایننس POR را مورد انتقاد قرار داده است.

 

پس از انتشار حسابرسی POR توسط Binance که توسط Mazars Group بررسی شد، پلتفرم معاملاتی کریپتو Crypto.com یک اطلاعیه مطبوعاتی در مورد حسابرسی POR خود منتشر کرد که توسط Mazars نیز انجام شد. گروه Mazars دارایی‌های نگهداری شده در آدرس‌های onchain که ثابت شده است توسط Crypto.com کنترل می‌شوند را با موجودی‌های مشتری از طریق پرس‌وجوی زنده تحت نظارت حسابرس از پایگاه‌داده تولید تا ۷ دسامبر ۲۰۲۲، ۰۰:۰۰:۰۰ UTC مقایسه کرد.

 

Crypto.com توضیح داد که مشتریان فعلی می‌توانند دارایی‌های خود را در این پلتفرم تأیید کنند. ممیزی کامل Crypto.com انجام شده توسط Mazars را می‌توانید در اینجا بیابید. گزارش ما صرفاً به منظور ارائه شفافیت و اطمینان بیشتر به مشتریان Crypto.com است که دارایی‌های آنها کاملاً محفوظ است.

برچسب هااخبار صرافی بایننس

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید