تاریخ: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

احتمال افزایش قیمت ریپل تا ۲۴ ساعت آینده

امروز، ۳ ژانویه/۱۳ دی، قیمت ریپل نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته نزدیک به ۵٪ افزایش یافته است. آیا این مومنتوم صعودی می‌تواند ریپل را به سطوح بالاتر ببرد؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، قیمت ریپل (XRP) طی بیست و چهار ساعت گذشته ۴.۹۵ درصد افزایش یافته و اکنون به سطح ۰.۳۵ دلار نزدیک می‌شود. در حال حاضر، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۸:۴۵ صبح روز سه‌شنبه ۱۳ دی – ریپل با قیمت ۰.۳۴۳۸ دلار معامله می‌شود. البته، افزایش حدود ۵ درصدی قیمت ظرف ۲۴ ساعت گذشته، تمام زیان‌های هفتگی این التکوین را جبران نکرده است؛ زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته هم‌چنان ۴.۶۷ درصد کم‌تر شده است. 

در اوایل روز جاری، قیمت ریپل ناگهان به شدت کاهش یافت. قیمت ریپل در کم‌تر از نیم ساعت از ۰.۳۳۹۴ دلار به ۰.۲۹۹۸ دلار سقوط کرد – یعنی ریپل (XRP) در بازه‌ی زمانی نیم ساعته شاهد کاهش خیره‌کننده‌ی ۱۲ درصدی بود.
البته، ریپل (XRP) پس از بازیابی بخش قابل توجهی از این سقوط غیرمنتظره، اکنون در زیر سطح مقاومت ۰.۳۴۴۴ دلاری قرار گرفته است. این سطح مقاومت تاکنون برای ریپل بسیار چالش‌برانگیز بوده است.
انتشار یک میلیارد توکن ریپل (XRP) از حساب اسکرو یا امانی ریپل در روز یک‌شنبه، اول ژانویه (۱۱ دی) توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران ریپل (XRP) را در اولین روز اولین ماه ۲۰۲۳ به خود جلب کرده است.
بر اساس گزارش وب‌سایت ویل الرت، در نخستین روز سال جدید در مجموع یک میلیارد توکن ریپل (XRP) از حساب‌های امانی یا اسکرو آزاد شده است – حساب امانی یا اسکرو به حسابی گفته می‌شود که به‌ عنوان یک واسطه‌ی معتمد بین طرفین یک قرارداد عمل می‌کند. البته،‌ در این مورد خاص، یک میلیون ریپل مذکور به جای آن‌که مستقیما از حساب‌های امانی شرکت ریپل آزاد شوند، از حساب‌های ناشناس خارج شده‌اند. این یک اتفاق غیرمعمول است.
اکنون، به نظر می‌رسد یک مومنتوم صعودی در قیمت ریپل شکل گرفته است. چنان‌چه قیمت این توکن به همین شکل به طور پیوسته افزایش یابد، سطح مقاومت اصلی بعدی آن در حدود ۰.۳۶۶۴ دلار خواهد بود. اگر ریپل نتواند از سد ۰.۳۴۵۴ دلار به سمت بالا عبور کند، ممکن است تغییر مسیر داده و به سمت سطح حمایت ۰.۳۳۳۳ دلار حرکت کند. البته، اکنون بعید به نظر می‌رسد که قیمت ریپل به زیر ۰.۳۲۵۰ دلار کاهش یابد.
در شرایط فعلی، شکسته شدن سطوح حمایت و مقاومت فوق تا حدود زیادی به نتیجه‌‌ی دعوای حقوقی میان کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و شرکت ریپل لبز بستگی دارد. ولی به طور کلی، مومنتوم صعودی فعلی احتمالا بتواند قیمت ریپل را تا سطح ۰.۳۶ دلار افزایش دهد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید