تاریخ: ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

احتمال رشد ۱۰۰ درصدی بیت‌کوین و اتریوم در ۲۰۲۳

چنان‌چه سناریوهایی که در این گزارش به آن‌ها اشاره شده‌اند، در طول ۲۰۲۳ درست از آب در بیایند، قیمت بیت کوین و اتریوم می‌تواند دو برابر شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، سال سخت و دردناک ۲۰۲۲ سرانجام به پایان رسید و اکنون پنج روزی است که وارد سال جدید شده‌ایم؛ از این رو، طبیعی است که برخی از فعالان حوزه‌ی ارزهای دیجیتال اکنون خوش‌بین باشند که بازار کریپتو بدترین دوره‌ی خود را از سر گذرانده، و امسال بازار نزولی کریپتو به پایان رسیده باشد.
بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) هر دو طی سال ۲۰۲۲ دوران وحشتناکی را سپری کرده‌اند. زخم‌ها و جراحات بازار کریپتو هنوز التیام نیافته‌اند؛ پس قاعدتا نمی‌توان انتظار داشت که شرایط این بازار به این زودی متحول شود و شاهد شروع یک روند صعودی دلچسب باشیم. ولی در همین شرایط، بسیاری نیز هستند که پیش‌بینی می‌کنند امسال شاهد یک روند صعودی مطلوب خواهیم بود. آیا این امکان وجود دارد که بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۳ روند صعودی قابل توجهی را آغاز کنند؟ برای شروع روند صعودی این دو رهبر بازار کریپتو چه شرایط و مقدماتی باید فراهم شوند؟
طبق آخرین تحلیل‌های موسسه‌ی تجاری کیوسی‌پی کپیتال از بازار کریپتو، بیت کوین و اتریوم در همین روزهای ابتدایی سال عملکردی مشابه‌ی طلا داشته‌اند و اندکی افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.
بر اساس گزارش این موسسه، علی‌رغم ایجاد مومنتوم صعودی در قیمت بیت کوین، مهم‌ترین نشانه‌ی یک حرکت صعودی موفق برای این ارز دیجیتال صعود به حوالی ۱۸ هزار دلار است. با وجود این، بیت کوین هنوز در یک الگوی گوِه‌ی نزولی گرفتار مانده است.
طبق پیش‌بینی‌های کیوسی‌پی کپیتال، در یک بازه‌ی زمانی کوتاه‌مدت تا میان‌مدت سطح ۲۸,۰۰۰ دلار یک سطح محوری برای بیت کوین خواهد بود؛ زیرا این سطح نشان‌دهنده‌ی سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی در محدوده‌ی میان کف ۳,۸۵۸ دلاری در سال ۲۰۲۰ و سقف ۶۹,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ است. نمودار آن را می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

ولی به نظر می‌رسد چشم‌انداز قیمت اتریوم در سال پیش رو نسبت به بیت کوین بهتر باشد.
طبق گزارش موسسه‌ی کیوسی‌پی کپیتال، اتریوم برای صعود به سمت بالای الگوی مثلث ابتدا باید از سطح ۱,۴۰۰ دلار عبور کند، ناحیه‌ی مقاومت اصلی بین سطوح ۱,۷۰۰ تا ۲,۰۰۰ دلار قرار دارد. در مسیر نزولی نیز انتظار می‌رود در ناحیه‌ی میان ۱,۰۰۰ تا ۱,۱۰۰ از قیمت اتریوم حمایت شود.

طبق پیش‌بینی اریک ورهیز، مدیرعامل شرکت شیپ‌شیفت و یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین، روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال ممکن است بین شش ماه تا سه سال به طول بینجامد.
به علاوه، وی پیش‌بینی کرده است که قیمت محبوب‌ترین ارز دیجیتال، یعنی بیت کوین، تا تابستان امسال ممکن است به ۴۰,۰۰۰ دلار برسد – یعنی ۱۴۰ درصد بیش‌تر از قیمت فعلی. البته همه‌ی این‌ها صرفا گمانه‌زنی هستند. اکنون فقط می‌توانیم حدس بزنیم و امیدوار بمانیم که بازار نزولی کریپتو هر چه سریع‌تر به پایان برسد. هیچ‌کس مسلما نمی‌تواند به طور قطع مشخص کند که روند صعودی ارزهای دیجیتال چه وقت آغاز خواهد شد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ روز پنج‌شنبه ۵ ژانویه (۱۵ دی) – بیت کوین با ۰.۰۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۸۵۱ دلار معامله می‌شود. اکنون عملکرد هفتگی بیت کوین مثبت است، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۱.۷۱ درصد افزایش یافته است. اتریوم نیز هم‌اکنون با ۰.۵۳ درصد افزایش طی بیست و چهار ساعت گذشته با قیمت ۱,۲۵۴ دلار معامله می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید