تاریخ: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴

احضار شرکت‌های سهام عدالتی به کمیته تخلفات بورس

تا کنون از ۳۶ شرکتی که در پرتفوی بورسی سهام عدالت قرار دارند، ۳۴ شرکت مجامع خود را برگزار کرده‌اند. اگر شرکت‌های سرمایه پذیر تا پایان هفته جاری …

تا کنون از ۳۶ شرکتی که در پرتفوی بورسی سهام عدالت قرار دارند، ۳۴ شرکت مجامع خود را برگزار کرده‌اند. اگر شرکت‌های سرمایه پذیر تا پایان هفته جاری سود را واریز نکنند، هفته آینده در کمیته تخلفات سازمان بورس باید پاسخگو باشند.

واریز سود سهام عدالت برای سهامداران به ترتیبی که پیش از این رئیس سازمان خصوصی سازی وعده داده بود، منتفی نشده و این سازمان در حال پیگیری از شرکت‌های سهام عدالت برای واریز نهایی سود شان است.

تا کنون از ۳۶ شرکتی که در پرتفوی بورسی سهام عدالت قرار دارند، ۳۴ شرکت مجامع خود را برگزار کرده و فقط دو شرکت که سال مالی آن‌ها منتهی به شهریور ماه است هنوز مجامع خود را برگزار نکرده‌اند. بعضی از این شرکت‌ها سودی برای تقسیم نداشتند اما ۲۹ شرکت سود تقسیم کردند و مجموع سود‌های تقسیم شده به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان یعنی بیش از دو برابر سال گذشته رسیده است.

بر این اساس افرادی که پرتفوی ۵۳۲ هزار تومانی دارند حدود یک میلیون تومان و افرادی که سهامدار یک میلیون تومانی سهام عدالت هستند، دو میلیون تومان سود بابت عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه پذیر، دریافت خواهند کرد.

با توجه به اینکه میزان سود به دو برابر میزان سال قبل رسیده بود، شورای عالی بورس تصمیم گرفت این سود را در دو نوبت؛ بخش اول را تا پایان آذر ماه و بخشی را در انتهای اسفند یا اوایل فروردین ماه پرداخت کند. بر اساس جداول زمان پرداخت، پیش بینی‌ می‌شد حداقل ۵۰ درصد از سود تا پایان آذر واریز شود و  تاکنون بعضی از شرکت‌ها به صورت کامل سود را واریز و بعضی از شرکت‌ها بخشی از سود را واریز کرده و وعده داده‌اند که تا پایان هفته جاری مابقی سود را واریز کنند.

سازمان خصوصی سازی اعلام کرده که وصول سود اعلامی سایر شرکت‌ها را نیز پیگیری می‌کند تا سود وعده داده شده به حساب سهامداران واریز شود.

بر اساس اعلام این سازمان اگر شرکت‌های سرمایه پذیر تا پایان هفته جاری سود را واریز نکنند، هفته آینده در کمیته تخلفات سازمان بورس باید پاسخگو باشند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید