تاریخ: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

ارزش پول سوریه نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافت

بانک مرکزی سوریه اخیراً کاهش تقریباً ۵۰ درصدی ارزش پوند سوریه در برابر دلار را از ۳,۰۱۵ دلار به ۴,۵۲۲ در هر دلار اعلام کرد. بانک مرکزی همچنین به سفته‌بازان ارز هشدار داد که برای پایان دادن به فعالیت‌هایی که ثبات نرخ ارز را تضعیف می‌کند، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.   سقوط ارز […]

بانک مرکزی سوریه اخیراً کاهش تقریباً ۵۰ درصدی ارزش پوند سوریه در برابر دلار را از ۳,۰۱۵ دلار به ۴,۵۲۲ در هر دلار اعلام کرد. بانک مرکزی همچنین به سفته‌بازان ارز هشدار داد که برای پایان دادن به فعالیت‌هایی که ثبات نرخ ارز را تضعیف می‌کند، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
 
سقوط ارز وضعیت مردم سوریه را بدتر می‌کند
بانک مرکزی سوریه در ۲ ژانویه اعلام کرد که نرخ ارز رسمی را از ۳,۰۱۵ پوند برای هر دلار به ۴,۵۲۲ تغییر داده است. بر اساس گزارش رویترز، با وجود تقریبا ۵۰ درصد کاهش ارزش، نرخ جدید ارز رسمی همچنان بیش از ۴۰ درصد بالاتر از نرخ بازار موازی ۶,۵۰۰ پوندی در هر دلار است.
 

بر اساس این گزارش، سقوط پوند سوریه که پیش از تظاهرات سال ۲۰۱۱ علیه دولت بشار اسد با ۴۷ دلار در برابر دلار معامله می‌شد، قیمت کالاها را افزایش داده است. افزایش قیمت‌ها به نوبه خود باعث بدتر شدن وضعیت اسفناک ساکنان سوریه شده است که مجبور شده اند با کمبود وسایل اولیه مانند سوخت و برق دست و پنجه نرم کنند.

 

علاوه بر جنگ داخلی جاری، سوریه همچنان از اثرات تحریم‌های غرب و همچنین فروپاشی مالی در همسایه، لبنان، ضرر می‌بیند. از دست دادن مناطق نفت خیز واقع در شمال شرق کشور وضعیت مالی دولت را بدتر کرده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید