تاریخ: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

از دست رفتن بیش از ۳.۷ میلیارد دلار در کریپتو

BNB Chain در سال ۲۰۲۲ بیش از ۷۵۰ میلیون دلار به دست هکرها از دست داد و بزرگترین قربانی حملات بلاکچین در سال گذشته شد. سال ۲۰۲۲ در واقع یک سال چالش برانگیز برای صنعت کریپتو بود که با کاهش قابل توجه ارزش دارایی‌های اصلی، مشکلات نقدینگی برای بسیاری از شرکت‌ها و تعداد تاسف بار […]

BNB Chain در سال ۲۰۲۲ بیش از ۷۵۰ میلیون دلار به دست هکرها از دست داد و بزرگترین قربانی حملات بلاکچین در سال گذشته شد. سال ۲۰۲۲ در واقع یک سال چالش برانگیز برای صنعت کریپتو بود که با کاهش قابل توجه ارزش دارایی‌های اصلی، مشکلات نقدینگی برای بسیاری از شرکت‌ها و تعداد تاسف بار پرونده‌های ورشکستگی مشخص شد. این صنعت همچنین با تهدیدات امنیتی قابل توجهی روبرو شد زیرا هکرها میلیاردها دلار از کاربران و پروتکل‌های DeFi سرقت کردند. گزارشی توسط شرکت امنیتی بلاکچین SlowMist با عنوان Blockchain Security and AML Analysis، مروری بر وضعیت امنیتی بخش‌های مختلف در صنعت کریپتو ارائه می‌کند و جریان وجوه دزدیده شده را در بیش از ۳۰۰ هک که در سال ۲۰۲۲ رخ داده است، تجزیه و تحلیل می‌کند.
 
هکرها در سال ۲۰۲۲ بیش از ۳.۷ میلیارد دلار سرقت کردند
بر اساس این سند، ۳۰۳ حادثه امنیتی مرتبط با بلاکچین در سال گذشته اتفاق افتاد که منجر به زیان ۳.۷ میلیارد دلاری (محاسبه با قیمت بازار در زمان بهره‌برداری) شد.
 

مقدار از دست رفته نشان دهنده کاهش ۶۱ درصدی نسبت به ۹.۷۹۵ میلیارد دلار از دست رفته در سال ۲۰۲۱ است، اگرچه SlowMist ارزش از دست رفته را به دلیل نوسانات بازار در نظر نگرفت.

 

این گزارش نشان داد که حدود ۲۵۵ حادثه امنیتی بر اکوسیستم‌های مختلف از جمله DeFi، پل‌های زنجیره‌ای متقابل و توکن‌های غیرمثلی (NFT) تأثیر گذاشته است. علاوه بر این، ده حادثه امنیتی شامل صرافی‌های کریپتویی، ۱۱ مورد حمله به زنجیره‌های عمومی، شش مورد سوء استفاده از کیف پول و ۲۱ مورد دیگر وجود داشت.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید