تاریخ: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
1

استارت بیت‌کوین برای صعود؛ آیا اکنون فرصت خرید است؟

پس از انتشار گزارش CPI، قیمت بیت کوین به بالای مقاومت ۱۷,۵۰۰ دلار رسید. احتمال اصلاح موقتی قیمت وجود دارد؛ ولی آیا اکنون فرصت مناسبی برای خرید است؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، بیت کوین (BTC) هم‌اکنون توانسته است جایگاه خود را با قدرت در بالای منطقه‌ی حمایتی ۱۶,۸۰۰ دلاری حفظ کند. بیت کوین کف بالاتری را تشکیل داد و خود را به بالای منطقه‌ی مقاومت ۱۷,۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته رساند.
پس از انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ایالات متحده (۷.۱+%)، بیت کوین مومنتوم صعودی به خود گرفت و به بالای منطقه‌ی مقاومت ۱۷,۵۰۰ دلاری صعود کرد. در نمودار ساعتی بیت کوین، شکست قدرتمند خط مقاومت الگوی مثلث در قیمت ۱۷,۲۴۰ دلار مشاهده می‌شود.
بیت کوین هم‌اکنون در بالای سطح ۱۷,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. پادشاه ارزهای دیجیتال سقف جدیدی را در حوالی ۱۸,۰۷۰ دلار تشکیل داد؛ البته، قیمت بیت کوین ‌هم‌اکنون در حال اصلاح است. بیت کوین در حال حاضر در زیر سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی در محدوده‌ی میان کف ۱۷,۰۹۰ دلار و سقف ۱۸,۰۷۰ دلار معامله می‌شود.
گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) در بالای منطقه‌ی حمایتی ۱۷,۵۰۰ دلاری فعال هستند. قیمت بیت کوین در بالای سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی صعودی اخیر در محدوده‌‌ی میان کف ۱۷,۰۹۰ دلار و سقف ۱۸,۰۷۰ دلار ثابت مانده است.
نزدیک‌ترین سطح مقاومت بیت کوین در مسیر صعودی در حوالی قیمت ۱۷,۸۵۰ دلار قرار دارد. اولین سطح مقاومت اصلی نیز در نزدیکی منطقه‌ی ۱۸,۰۰۰ دلاری است؛ عبور از این سطح، مسیر صعودی بیت کوین را تا منطقه‌ی ۱۸,۲۵۰ دلاری هموار می‌کند.

مقاومت اصلی بعدی بیت کوین در حوالی ۱۸,۵۰۰ دلار واقع است. عبور از این سطح باعث افزایش قیمت بیت کوین شده و در کوتاه مدت، آن را به سمت منطقه‌ی ۱۹,۲۰۰ دلار هدایت می‌کند.
از سویی دیگر، اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۱۷,۸۵۰ دلاری را از پیش رو بردارد، ممکن است دچار یک اصلاح نزولی شود. نزدیک‌ترین سطح حمایت در مسیر نزولی بیت کوین در حوالی سطح ۱۷,۵۸۰ دلار واقع است.
حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۱۷,۵۰۰ دلاری است. شکست قیمت به زیر سطح حمایت ۱۷,۵۰۰ دلاری ممکن است به معنی کاهش قیمت به ۱۷,۲۰۰ دلار یا میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته باشد. تداوم حرکت نزولی بیت کوین ممکن است قیمت را در کوتاه مدت به منطقه‌ی ‌۱۷,۰۰۰ دلاری بازگرداند. ولی در نهایت، به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین حرکت صعودی تازه‌ای را آغاز کرده باشد. بر اساس گزارشی تحت عنوان هدف قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ که در ۱۴ آذر منتشر شد، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند قیمت بیت کوین (BTC) تا پایان دسامبر و پایان سال ۲۰۲۲ در محدوده‌ی ۱۷,۹۰۰ تا ۱۸,۲۰۰ دلار قرار بگیرد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز چهارشنبه ۲۳ آذر – بیت کوین با ۳.۴۶ درصد افزایش نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته با قیمت ۱۷,۷۷۰ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به ۷ روز گذشته ۴.۳۳ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز در حال حاضر به ۳۴۱,۷۵۳,۶۴۴,۸۲۹ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید