تاریخ: ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

استفاده از تلگرام توسط بانک‌های روسیه ممنوع شد

رسانه‌های محلی فاش کردند موسسات مالی در روسیه نمی‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های فوری مستقر در خارج از کشور با مشتریان ارتباط برقرار کنند. قانون جدید تصویب شده توسط دومای ایالتی همچنین بانک‌ها را از استفاده از چت برای ارسال اطلاعات شخصی و اسناد پرداخت منع می‌کند.   قوانین بانک‌ها و کارگزاران روسی را از ارسال […]

رسانه‌های محلی فاش کردند موسسات مالی در روسیه نمی‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های فوری مستقر در خارج از کشور با مشتریان ارتباط برقرار کنند. قانون جدید تصویب شده توسط دومای ایالتی همچنین بانک‌ها را از استفاده از چت برای ارسال اطلاعات شخصی و اسناد پرداخت منع می‌کند.
 
قوانین بانک‌ها و کارگزاران روسی را از ارسال اطلاعات حساس از طریق پیام‌رسان‌های خارجی محدود می‌کند
بر اساس قانون جدید تصویب شده توسط مجلس عوام، بانک‌های روسیه مجاز به تماس با مشتریان خود از طریق تعدادی از پیام‌رسان‌های محبوب نیستند. این ممنوعیت برای پلتفرم‌های مستقر در خارج از کشور اعمال می‌شود.
 

روزنامه تجاری کومرسانت گزارش داد، فهرستی از برنامه‌های آسیب‌دیده هنوز توسط Roskomnadzor، سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی منتشر نشده است، اما تلگرام، واتساپ، وایبر و موارد مشابه با توضیحات مطابقت دارند.

 

این پیش‌نویس قانون که توسط دومای دولتی در قرائت سوم تصویب شد، همچنین استفاده از این نوع سرویس پیام‌رسانی را برای مکاتبات حاوی اطلاعات حساس مانند داده‌های شخصی یا اسناد مربوط به پرداخت‌ها و نقل و انتقالات پول محدود می‌کند.

 

این محدودیت‌ها نه تنها بانک‌ها، بلکه تمامی سازمان‌های مالی دیگر از جمله کارگزاران، شرکت‌های فعال در بازار اوراق بهادار، شرکت‌های مدیریتی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های بازنشستگی خصوصی و سپرده‌گذاری را نیز در بر می‌گیرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید