تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
1

اسراف ادعایی بنیانگذار FTX در دادگاه آشکار شد

پس از تشکیل پرونده دادگاه که نشان می‌دهد سم بنکمن فراید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX می‌خواهد به ۴۶۰ میلیون دلار سهام رابینهود دسترسی داشته باشد، اسناد دادگاه ورشکستگی دلاور نشان می‌دهد که ده‌ها میلیون دلار توسط تیم FTX در سال ۲۰۲۲ برای اقامت، هتل‌ها، غذا و پروازها هزینه شده است. علاوه بر این، شرکت […]

پس از تشکیل پرونده دادگاه که نشان می‌دهد سم بنکمن فراید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX می‌خواهد به ۴۶۰ میلیون دلار سهام رابینهود دسترسی داشته باشد، اسناد دادگاه ورشکستگی دلاور نشان می‌دهد که ده‌ها میلیون دلار توسط تیم FTX در سال ۲۰۲۲ برای اقامت، هتل‌ها، غذا و پروازها هزینه شده است. علاوه بر این، شرکت تجاری کمی SBF ظاهراً بیش از ۵۵,۰۰۰ دلار به استراحتگاه ساحلی جیمی بافت، Margaritaville، پس از اینکه مدیران Alameda و FTX تعداد ۲۰ سوئیت را برای چند ماه در سال گذشته اشغال کردند، بدهکار است.
 
پرونده‌های دادگاه جزئیات هزینه‌های هنگفت توسط بنیانگذار و مدیران FTX را نشان می‌دهد
با هر پرونده قضایی منتشر شده، به نظر می‌رسد که سم بنکمن فراید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX، آن کسی که می‌گفت نبود. در ۸ ژانویه ۲۰۲۳، در گزارش SBF به دادگاه گفت که برای پرداخت هزینه دفاع جنایی خود نیاز به دسترسی به ۴۶۰ میلیون دلار سهام رابینهود دارد. علاوه بر این، مدیر عامل سابق FTX توضیح داد که مشتریان فقط با احتمال ضرر اقتصادی روبرو هستند.
 

در همین حال، پرونده‌های دادگاه جزئیات این هفته را بررسی کردند که مدیران FTX و Alameda ده‌ها میلیون دلار را در سال گذشته برای اقامت‌های مسکونی، هتل‌ها، غذا و پروازها هزینه کرده‌اند. سوابق نشان می‌دهد که ۱۵.۴ میلیون دلار برای هتل‌ها و اقامتگاه‌های لوکس هزینه شده است. مقدار زیادی از این پول صرف پرداخت پنت‌هاوس لوکس ۳۰ میلیون دلاری SBF در استراحتگاه کنار اقیانوس آلبانی شد. ۳.۶ میلیون دلار برای خرید اتاق‌های هتل در Grand Hyatt، یک هتل چهار ستاره و ۸۰۰,۰۰۰ دلار در Rosewood، یک هتل پنج ستاره هزینه شد.

 

گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد که FTX به استراحتگاه ساحلی جیمی بافت، مارگاریتاویل، بیش از ۵۵,۰۰۰ دلار بدهکار است زیرا مدیریت استراحتگاه به عنوان طلبکار در پرونده ورشکستگی ثبت نام کرده است. طبق گزارش‌ها، کارمندان FTX و Alameda در سال گذشته چندین ماه در ۲۰ سوئیت اقامت داشتند، صورت‌حساب را جمع‌آوری کردند اما هرگز برای اقامتگاه‌های Margaritaville پرداخت نکردند. علاوه بر هتل‌ها، سوئیت‌های مجلل و آپارتمان‌های مجلل، ۳.۹ میلیون دلار برای پروازها و هواپیماهای شخصی هزینه شده است. وقتی یکی از کارمندان FTX به بسته آمازون نیاز داشت که از میامی تحویل گرفته شده بود، ظاهراً از یک هواپیمای شخصی برای ارسال جعبه‌ها به جزیره استفاده می‌کردند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید