تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

اسکناس‌های جدید سومالی

به گفته معاون رئیس بانک مرکزی سومالی، علی یاسین واردهیر، این موسسه قصد دارد با اسکناس‌های شیلینگ تازه منتشر شده با تورم و جعل ارز مبارزه کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این بانک امیدوار است در سال ۲۰۲۴ روند جایگزینی اسکناس‌های شیلینگ قدیمی و با ارزش را با اسکناس‌های جدید تکمیل کند.   […]

به گفته معاون رئیس بانک مرکزی سومالی، علی یاسین واردهیر، این موسسه قصد دارد با اسکناس‌های شیلینگ تازه منتشر شده با تورم و جعل ارز مبارزه کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این بانک امیدوار است در سال ۲۰۲۴ روند جایگزینی اسکناس‌های شیلینگ قدیمی و با ارزش را با اسکناس‌های جدید تکمیل کند.
 
حفظ ارزش پول جدید
بانک مرکزی سومالی (CBS) در نظر دارد اسکناس‌های قدیمی و با ارزش شیلینگ را که از سال ۱۹۹۱ در گردش بوده اند، با اسکناس‌های بازطراحی شده جایگزین کند. در گزارشی آمده است که بانک مرکزی امیدوار است این فرآیند که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۴ تکمیل شود، به کشور جنگ‌زده در مبارزه با تورم و همچنین کاهش فروش ارزهای تقلبی کمک کند.
 

علی یاسین واردهیر، معاون رئیس بانک مرکزی سی‌بی‌اس، در اظهارات خود در طی مصاحبه با بلومبرگ، فاش کرد که بانک مرکزی در سال ۲۰۱۸ شروع به جایگزینی اسکناس‌های با ارزش بالا با اسکناس‌های بازطراحی‌شده کرد. صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی هر دو در این زمینه کمک کرده‌اند.

 

به گفته قائم مقام بانک مرکزی، واحدی را نیز با عنوان مبارزه با بازار پول تقلبی ایجاد کرده است. این واحد همچنین وظیفه حفظ ارزش پول جدیدی را که بانک مرکزی قصد چاپ آن را دارد، بر عهده دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید