تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱

اصلاحیه بانک مرکزی بر بخشنامه پرحاشیه وام قرض‌الحسنه

اکوایران: بانک مرکزی خبر اعلام پرداخت وام تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان را اصلاح و تاکید کرد که سقف اعطای وام در هر مؤسسه اعتباری برای هر شخص حقیقی ۲۰۰ میلیون تومان شده است و در واقع سقف اعلام‌شده برای تسهیلات خرد است، نه وام‌های قرض‌الحسنه.

به گزارش اکوایران، صبح امروز خبری در سایت بانک مرکزی مبنی بر افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه به ۲۰۰ میلیون تومان منتشر شد؛ اما دقایقی قبل عنوان قرض‌الحسنه از این خبر حذف شد.

بانک مرکزی در توضیحات تکمیلی این بخشنامه اعلام کرده که در خبر افزایش سقف تسهیلات اعطایی، به اشتباه «تسهیلات قرض‌الحسنه» عنوان شده بود، در حالی که سقف اعطای تسهیلات خرد به هر مشتری در هر موسسه اعتباری ۲۰۰ میلیون تومان شده است.

این در حالی است که در روزهای پایانی سال گذشته (اسفند ۱۴۰۰) مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت گفته بود که بر‌ اساس مصوبه بانک مرکزی، سقف وام این بانک برای اشخاص حقیقی به ۲۰۰ میلیون تومان و برای اشتغالزایی خرد به ۵۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقوقی افزایش یافته است.

گزارش‌های میدانی از بانک قرض‌الحسنه رسالت نیز پرداخت این مبالغ در ماه‌های گذشته را تأیید می‌کند.

با خبر صبح امروز بانک مرکزی و اصلاحیه بعدازظهر آن، معلوم نیست که تکلیف سقف وام قرض‌الحسنه در بانک‌ها و موسسات قرض‌الحسنه به چه میزان است و بانک مرکزی نیز توضیحی درباره سقف قبلی تسهیلات خرد و سقف فعلی تسهیلات قرض‌الحسنه ارائه نکرده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید