تاریخ: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱

اظهارنظر تازه‌ی ایلان ماسک درباره‌ی بیت‌کوین

رئیس جدید توییتر و بنیانگذار تسلا، ایلان ماسک، درباره‌ی رشد و شکوفایی بیت‌کوین اطمینان کامل دارد؛ ولی به عقیده‌ی وی، زمستان کریپتو هم‌چنان ادامه خواهد داشت

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از یوتودی، ایلان ماسک در اظهارنظر تازه‌ای در خصوص آینده‌ی بیت‌کوین (BTC) گفت، این ارز دیجیتال حتما به دوران اوج خود باز خواهد گشت. با وجود این، به اعتقاد این میلیاردر بزرگ، زمستان کریپتو احتمالا بسیار طولانی خواهد بود. وی این جمله‌ها را در خلال گفتگویی با جیسون کالاکانیس، کارآفرین و سرمایه‌گذار مشهور، و هم‌چنین، دی. ای. والاچ، هنرمند و کارآفرین، بیان کرد. 

این گفتگو با پرسشی از طرف کالاکانیس آغاز شد؛ وی از ایلان ماسک پرسید، با توجه به این‌که طی ۱۲ ماه گذشته، قیمت بیت کوین از ۶۹,۰۰۰ دلار به ۱۶,۰۰۰ دلار کاهش یافته است، وضعیت این ارز دیجیتال در یک آینده‌ی چگونه خواهد بود. در این بین، یکی از کاربران نیز به شوخی همین پرسش را در مورد دوج کوین (DOGE) مطرح کرد. ایلان ماسک، در پاسخ به این کاربرد به صراحت گفت که در مورد دوج کوین هم دقیقا مانند بیت کوین فکر می‌کند.

ایلان ماسک پس از خرید توییتر، به صورت محسوسی بیش از گذشته درگیر مسائل مربوط به دنیا کریپتو شده است. البته، این مسئله آن‌چنان تعجب‌آور نیست، زیرا وی پیش‌تر در مورد نیت خود در خصوص تلفیق توییتر و صنعت کریپتو صحبت کرده بود. این میلیاردر بزرگ که معمولا رفتارها و اظهارنظرهای عجیب‌وغریبی را انجام می‌دهد، مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین موضوع روز دنیای کریپتو، یعنی سقوط صرافی بزرگ اف‌تی‌ایکس، را نیز نادیده نگرفت.

وی در این گفتگو به پیشنهاد سم بنکمن فراید در مورد مشارکت در خرید توییتر نیز اشاره کرد. ایلان ماسک در آن زمان پیشنهاد سم بنمکن فراید را رد کرد. وی در مورد عدم پذیرش پیشنهاد مدیرعامل سابق اف‌تی‌ایکس این چنین توضیح داد: «من در آن زمان هم واقعا باور نداشتم که سم بنکمن فراید مبلغ پیشنهادی‌ را اساسا در اختیار داشته باشد.»

پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، هیجان زیادی در بازار کریپتو ایجاد شد. همین هیجان به افزایش خیره‌‌کننده‌ی قیمت دوج کوین منجر شد. ولی همان‌طور که بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند، با فروکش کردن این هیجان‌ها، قیمت دوج کوین نیز به شدت کاهش یافت. هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۱۵ روز دوشنبه ۲۳ آبان – دوج کوین با ۱.۵۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۰.۰۸۸۰۸ دلار معامله می‌شود. این میم کوین ظرف یک هفته‌ی گذشته ۲۴.۴۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است. 

اظهارنظر تازه‌ی ایلان ماسک درباره‌ی بیت‌کوین

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید