تاریخ: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

افزایش بیش از ۳۰ درصدی Cedi غنا در ۴ روز

داده‌های جدید نشان داده است تنها چند ماه پس از تبدیل شدن این ارز به بدترین عملکرد بین ارزهای جهان، نرخ مبادله Cedi غنا در برابر دلار آمریکا از ۱۴ واحد در هر دلار در ۱ دسامبر به ۸ واحد برای هر دلار تا ۱۶ دسامبر بازگشت. به نظر می‌رسد که رشد مجدد این ارز […]

داده‌های جدید نشان داده است تنها چند ماه پس از تبدیل شدن این ارز به بدترین عملکرد بین ارزهای جهان، نرخ مبادله Cedi غنا در برابر دلار آمریکا از ۱۴ واحد در هر دلار در ۱ دسامبر به ۸ واحد برای هر دلار تا ۱۶ دسامبر بازگشت. به نظر می‌رسد که رشد مجدد این ارز به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر دریافت وام ۳ میلیارد دلاری غنا از صندوق بین المللی پول (IMF) بوده است.
 
Cedi تنها در چهار روز بیش از ۳۶٪ افزایش میابد
آخرین داده‌های بانک غنا (BOG) نشان می‌دهد که پس از رسیدن به پایین‌ترین رقم تاریخی بیش از ۱۴ سدی برای هر دلار، نرخ مبادله ارز غنا در برابر دلار آمریکا تا ۱۶ دسامبر به ۸ سدی در هر دلار افزایش یافت. بر اساس داده‌های BOG، سریع‌ترین بازیابی بین ۱۲ تا ۱۶ دسامبر رخ داد، زمانی که Cedi بیش از ۳۶ درصد افزایش یافت.
 

همانطور که قبلاً در ماه اکتبر گزارش شده بود، کمبود دلار و همچنین مشکلات اقتصادی غنا به سقوط Cedi دامن زد که باعث شد آن را به عنوان بدترین ارز در جهان معرفی کنند. در آن زمان، مقامات غنا ظاهراً امید خود را به بسته کمک مالی از سوی صندوق بین المللی پول (IMF) بسته بودند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید