تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

افزایش سختی مورد انتظار شبکه بیت کوین

بر اساس برآوردهای کنونی، سختی استخراج بیت کوین، معیاری برای یافتن یک بلاک جدید و افزودن آن به بلاکچین، به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. در زمان نگارش این مقاله، به نظر می‌رسد که سختی استخراج بیت کوین ۱۰ درصد افزایش یافته و از ۳۴.۰۹ تریلیون به بالاترین حد خود یعنی ۳۷.۵۷ تریلیون برسد.   […]

بر اساس برآوردهای کنونی، سختی استخراج بیت کوین، معیاری برای یافتن یک بلاک جدید و افزودن آن به بلاکچین، به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. در زمان نگارش این مقاله، به نظر می‌رسد که سختی استخراج بیت کوین ۱۰ درصد افزایش یافته و از ۳۴.۰۹ تریلیون به بالاترین حد خود یعنی ۳۷.۵۷ تریلیون برسد.
 
هدف‌گذاری مجدد سختی آتی
شبکه پیشرو ارزهای دیجیتال، بیت کوین (BTC)، قرار است طی سه روز، در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ یا حوالی آن، افزایش سختی را تجربه کند. در ۱۲ ژانویه، نرخ هش شبکه ۲۶۸.۷۹ اگزاهش بود و قدرت محاسباتی بلاکچین در ۶ ژانویه ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود رسید. در آن روز، در بلاک ۷۷۰,۷۰۹، قدرت هش شبکه به ۳۶۱.۲۰ EH/s رسید.
 

زمان بلاک بیت کوین که به فواصل بلاک نیز معروف است بین ۸ دقیقه و ۵۲ ثانیه و ۹ دقیقه و ۶ ثانیه بوده است. فاصله بلاک میانگین مدت زمانی است که طول می‌کشد تا یک بلاک جدید به بلاکچین اضافه شود و سختی شبکه طوری طراحی شده است که زمان بلاک را حدود ۱۰ دقیقه در هر بلاک نگه دارد.

 

زمان واقعی بین بلاک‌ها می‌تواند از این میانگین متفاوت باشد و از زمان آخرین تغییر سختی در ۲ ژانویه ۲۰۲۳، در بلاک ۷۷۰,۱۱۲، فواصل بلاک سریع‌تر بوده است. به همین دلیل، هدف مجدد سختی در ۱۵ ژانویه افزایش قابل توجهی خواهد داشت و افزایشی که از اکتبر ۲۰۲۲ تاکنون ثبت نشده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید