تاریخ: ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

افزایش قیمت سولانا به‌رغم تداوم بحران FTX

سولانا به شدت تحت تاثیر فروپاشی اف‌تی‌ایکس قرار داشته است. ولی با وجود تداوم بحران اف‌تی‌ایکس، قیمت آن امروز نزدیک ۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، فروپاشی اف‌تی‌ایکس، خبر بازداشت بنیانگذار و مدیرعامل سابق آن، سم بنکمن فراید، و شروع جلسه‌ی رسیدگی به موضوع ورشکستگی این صرافی و اتهام کلاهبرداری وی طی بیست و چهار ساعت گذشته جزء داغ‌ترین خبرهای بازار کریپتو بوده‌اند. سم بنکمن فراید که به خاطر سودجویی و سوءمدیریت باعث ایجاد ضرر هنگفتی به مشتریان و سرمایه‌گذاران بازار کریپتو شد، اکنون از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به کلاهبرداری و پولشویی نیز متهم شده است. بر اساس گزارشی که روز گذشته منتشر کردیم، سم‌بنمکن‌فراید در باهاما دستگیر شد.
صرافی ورشکسته‌ی اف‌تی‌ایکس مقدار زیادی سولانا (SOL) را در اختیار داشت. همین مسئله باعث شد، سقوط اف‌تی‌ایکس به سقوط شدید قیمت سولانا منجر شود. هنگامی که بازار ارزهای دیجیتال تحت تاثیر فروپاشی اف‌تی‌ایکس در ۶ نوامبر (۱۵ آبان) سقوط کرد، اف‌تی‌ایکس توکن (FTT) – توکن بومی صرافی اف‌تی‌ایکس – بیش‌ترین ضرر را تجربه کرد؛ به طوری که از حوالی ۲۶ دلار به ناگهان به ۴ دلار و سپس ظرف چند روز به ۱ دلار سقوط کرد. هم‌اکنون، اف‌تی‌ایکس توکن با قیمت ۱.۳۷ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار این توکن نیز ۴۴۹,۶۹۵,۸۰۳ دلار است.
پس از توکن بومی اف‌تی‌ایکس، سولانا بیش‌ترین ضرر را از فروپاشی این صرافی تجربه کرد. سولانا در آن زمان در حوالی قیمت ۳۷ دلار معامله می‌شد. ولی در اثر فروپاشی اف‌تی‌ایکس، قیمت آن از ۶ نوامبر تا ۹ نوامبر (۱۸ آبان) ناگهان به ۱۳ دلار رسید. ولی بر اساس داده‌های بازار، اکنون به نظر می‌رسد سولانا توانسته وضعیت خود را کمی بهبود ببخشد. این التکوین به رغم تداوم بحران اف‌تی‌ایکس و برگزاری جلسات رسیدگی به وضعیت آن، امروز توانسته است حدود ۵ درصد رشد کند.
بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۵:۳۰ روز چهارشنبه ۲۳ آذر – سولانا با ۴.۹۷ درصد افزایش طی بیست و چهار ساعت گذشته با قیمت ۱۳.۹۷ دلار معامله می‌شود. این میزان از افزایش باعث بهبود عملکرد هفتگی این التکوین نیز شده است. ارزش سولانا نسبت به یک هفته‌ی گذشته ۲.۱۶ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار سولانا هم‌اکنون ۵,۱۲۱,۴۸۰,۲۳۶ دلار است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، سولانا یک رتبه پایین‌تر از لایت کوین (LTC) و یک رتبه بالاتر از ترون (TRX) در جایگاه چهاردهم قرار دارد.

قیمت سولانا (SOL) به اولین سطح مقاومت خود در حوالی ۱۴.۳۱ دلار نزدیک‌تر می‌شود. اگر این التکوین بتواند این سطح مقاومت را پشت سر بگذارد، قادر خواهد بود آن را به یک سطح حمایت مهم تبدیل کند. چنان‌چه قیمت سولانا (SOL) به این سطح برسد، ممکن است تا ۱۴.۸۰ دلار نیز افزایش یابد. در صورت تداوم حرکت صعودی سولانا، در آینده‌ی نزدیک شاهد افزایش قیمت آن به ۱۶.۱۲ دلار خواهیم بود.

با وجود این، اگر قیمت سولانا بار دیگر به سمت پایین حرکت کند، احتمالا به سطح حمایت ۱۲.۸۰ دلاری خواهد رسید. تداوم احتمالی این حرکت نزولی می‌تواند قیمت سولانا (SOL) را به سطح حمایتی کلیدی ۱۱.۷۰ دلاری هدایت کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید