تاریخ: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

افزایش نرخ بهره برای کاهش تورم منطقه یورو لازم است

یکی از مدیران بلندپایه بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرد در حالی که منطقه یورو وارد رکود می‌شود، نرخ بهره به افزایش خود ادامه خواهد داد. اظهارات وی به دنبال آخرین افزایش نرخ اعلام شده توسط مقامات پولی در هفته گذشته و پیش‌بینی‌های تجدید نظر شده است که نشان می‌دهد تورم پیش از این در […]

یکی از مدیران بلندپایه بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرد در حالی که منطقه یورو وارد رکود می‌شود، نرخ بهره به افزایش خود ادامه خواهد داد. اظهارات وی به دنبال آخرین افزایش نرخ اعلام شده توسط مقامات پولی در هفته گذشته و پیش‌بینی‌های تجدید نظر شده است که نشان می‌دهد تورم پیش از این در اروپا بالاتر از انتظار قبلی است.
 
لوئیس دی گیندوس از بانک مرکزی اروپا اذعان می کند ما چاره‌ای جز افزایش نرخ بهره نداریم
لوئیس دی گیندوس، معاون بانک مرکزی اروپا، با اذعان به اینکه منطقه یورو در حال ورود به رکود است، اصرار دارد که تنظیم‌کننده باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد تا تورم را تحت کنترل نگه دارد. با توجه به اینکه این شاخص احتمالاً بالاتر از هدف ثبات قیمت، یعنی تورم ۲ درصدی در میان مدت باقی خواهد ماند، مدیر اجرایی ارشد به لوموند گفت ما چاره‌ای جز اقدام نداریم.
 

در روز پنجشنبه، ۱۵ دسامبر، بانک مرکزی اروپا نرخ تسهیلات سپرده را ۵۰ واحد پایه افزایش داد و به ۲ درصد رساند. در مصاحبه‌ای که در همان روز انجام شد و توسط روزنامه فرانسوی و بانک در ۲۲ دسامبر منتشر شد، دو گیندوس اذعان کرد که اقتصاد اروپا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ شاید در قلمرو منفی قرار دارد و انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی ۰.۲ درصد کاهش یابد.

 
وی توضیح داد:
شاخص‌هایی که داریم خوب نیست. بنابراین پیش‌بینی‌های ما انتظار دارند که منطقه یورو در سه ماهه آخر سال جاری و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به رکود خفیفی سقوط کند، زمانی که انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی ۰.۱ درصد کاهش یابد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید