تاریخ: ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱

افزایش نرخ فدرال رزرو تا ۵۰bps

کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی ایالات متحده (FOMC) روز چهارشنبه تشکیل جلسه داد و نرخ وجوه فدرال را ۵۰ واحد پایه (bps) افزایش داد. افزایش ۰.۵ درصدی به دنبال چهار افزایش متوالی سه چهارم واحدی است که طی چند ماه گذشته انجام شده است. افزایش نرخ FOMC به دنبال گزارش تورم اخیر ایالات متحده […]

کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی ایالات متحده (FOMC) روز چهارشنبه تشکیل جلسه داد و نرخ وجوه فدرال را ۵۰ واحد پایه (bps) افزایش داد. افزایش ۰.۵ درصدی به دنبال چهار افزایش متوالی سه چهارم واحدی است که طی چند ماه گذشته انجام شده است. افزایش نرخ FOMC به دنبال گزارش تورم اخیر ایالات متحده است که نشان می دهد قیمت مصرف کننده به ۷.۱٪ کاهش یافته است که کمتر از انتظارات بود.
 
فدرال رزرو نرخ وجوه فدرال را ۵۰bps افزایش داد
به دنبال گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که در روز سه‌شنبه منتشر شد، اعضای فدرال رزرو ایالات متحده روز چهارشنبه جلسه‌ای برگزار کردند و از افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره خبر دادند. افزایش دسامبر سه چهارم واحدی یا ۷۵bps بود.
 
FOMC گفت:
این کمیته به دنبال دستیابی به حداکثر اشتغال و تورم با نرخ ۲ درصد در بلندمدت است. در حمایت از این اهداف، کمیته تصمیم گرفت تا محدوده هدف نرخ وجوه فدرال را افزایش دهد. فدرال رزرو تا پایان سال آینده افزایش ۷۵ واحدی را در نرخ وجوه فدرال پیش‌بینی کرده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید