تاریخ: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

افزایش هزار همتی تسهیلات بانکی در یک سال

تسهیلات بانکی در آذر ماه امسال حدودا هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر از سال قبل شده و ۳۲.۷ درصد افزایش داشته است. این رشد در بخش سپرده ها برابر با ۳۱.۵ درصد بوده و در نهایت کل سپرده های بانکی را در این مقطع به ۶ هزار و ۶۵۰ همت رسانده است.

به گزارش اکوایران، روند تسهیلات دهی بانکی در کشور صعودی شده است. بانک مرکزی امار این شاخص را در هر ماه منتشر کرده و طی آن برآوردی را از وضعیت تسهیلات و سپرده ها در کشور منتشر  می کند

در همین رابطه داده های بانک مرکزی در آخرین ماه پاییزی کشور در سال چاری موید رشد ۱۹.۲ درصدی تسیهلات دهی بانکی به طور کل در مقایسه با پایان سال قبل بوده است.

وضعیت تسهیلات در آذر ماه ۱۴۰۰

در پایان پاییز امسال، کل تسهیلات دهی بانک ها در کشور برابر با ۴ هزار و ۹۳۴ همت بوده است. این رقم در مقایسه با سال قبل در حدود ۳۲.۷ درصد افزایش پیدا کرده و به لحاظ ارزش معادل با هزار و ۲۱۷ هزار میلیارد تومان بطی یک سال بیشتر شده است.

سطح افزایش این شاخص در مقایسه با پایان سال گذشته از سوی بانک مرکزی معادل با ۱۹.۵ درصد برآورد شده است.

رشد ۳۲ درصدی سپرده ها در کشور

در آخرین ماه پاییزی امسال، حجم سپرده ها در کشور برابر با ۶ هزار و ۶۵۰ همت بوده که در مقایسه با آذر سال قبل حدودا هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بیشتر شده است.

بررسی درصدی این ارقام نیز نشان می دهد در این مدت سپرده ها در کشور رشدی ۳۱.۵ درصدی داشته است.

از این میزان ۶۷۸ هزار میلیارد تومان سهم سپرده های قانونی در کشور تا پایان آذر ماه بوده که سهمی ۱۰.۲ درصدی را از کل سپرده های کشور داشته است.

 

 

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید