تاریخ: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۹:۵۲

افزایش ۱۵ درصدی قیمت ریپل

ریپل حرکت صعودی مطلوبی را آغاز کرده و عملکرد آن از دو رهبر بازار پیشی گرفته است. ریپل در صورت عبور از مقاومت ۰.۳۸ دلاری می‌تواند به سطوح بالاتر صعود کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، ریپل (XRP) پس از تجربه‌ی افت شدید قیمت در چند روز گذشته، در حوالی قیمت ۰.۳۲۰ دلار به سطح حمایت قدرتمندی رسید. خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) دو بار تلاش کردند تا قیمت را به زیر سطح حمایت ۰.۳۲ دلاری برسانند، ولی در هر دو بار شکست خوردند.

کف قیمت جدیدی در نزدیکی سطح ۰.۳۲ دلار شکل گرفت و از آن پس، ریپل شروع به صعود کرد. به این ترتیب، قیمت این ارز دیجیتال بیش از ۱۵ درصد افزایش یافت و مقاومت ۰.۳۵ دلاری را از پیش رو برداشت. با این اتفاق، می‌توان گفت ریپل امروز عملکرد بهتری نسبت به  بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) داشته است. قیمت ریپل به بالای سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی نزولی، از سقف نوسانی ۰.۵۰۹۹ دلار تا کف نوسانی ۰.۳۲۰۰ دلار، صعود کرده است.

ریپل با شتاب مناسبی توانست به بالای مقاومت ۰.۳۶۰ دلاری حرکت کند. با این حال، هم‌اکنون هنوز در زیر ۰.۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. اکنون ریپل در مسیر صعودی خود با مقاومت ۰.۳۸۰ دلاری رو‌به‌رو است. هم‌چنین، یک خط روند نزولی با مقاومت نزدیک به ۰.۳۸۰ دلار نیز در نمودار ۴ ساعته‌ی ریپل در حال شکل‌گیری است.

افزایش ۱۵ درصدی قیمت ریپل

شکست سطوح مقاومت ۰.۳۸۰ دلار و ۰.۳۸۵ دلار می‌تواند به یک حرکت صعودی جدیدتر منجر شود. آن‌گاه ریپل با مقاومت کلیدی نزدیک به ۰.۴۱۵ دلار مواجه خواهد شد. این خط مقاومت در نزدیکی سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی نزولی، از سقف نوسانی ۰.۵۰۹۹ دلار تا کف نوسانی ۰.۳۲۰۰ دلار، قرار دارد. عبور از این سطح مقاومت نیز می‌تواند قیمت ریپل را به سطح ۰.۴۴ دلار برساند.

ولی اگر ریپل نتواند ناحیه‌ی مقاومت ۰.۳۸۰ دلاری را پشت سر بگذارد، باید در انتظار یک اصلاح نزولی باشیم. نزدیک‌ترین سطح حمایت در مسیر نزولی ریپل در حوالی ۰.۳۶۵ دلار قرار گرفته است.

سطح حمایت اصلی بعدی نیز در نزدیکی ۰.۳۴۲ دلار است. شکسته شدن این سطح و بسته شدن قیمت در زیر ۰.۳۴۲ دلار قیمت ریپل را به سطوح پایین‌تر خواهد رساند. در این صورت، قیمت ریپل ممکن است حتی به زیر سطح حمایت ۰.۳۲۰ دلار کاهش یابد.

هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۱۵ روز سه‌شنبه ۲۴ آبان – ریپل با ۱۵.۵۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۳۷۷۸ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار این التکوین هم‌اکنون به ۱۸,۹۷۶,۹۶۰,۱۰۱ دلار رسیده است. ارزش ریپل در برابر بیت کوین و اتریوم به ترتیب ۱۰.۲۳ و ۹.۱۵ درصد افزایش یافته است. 

نمودار قیمت ریپل

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید