تاریخ: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۶

افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره، و صعود قیمت بیت‌کوین

پس از اعلام خبری مبنی افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو، قیمت بیت کوین افزایش یافت، از مقاومت ۲۳,۵۰۰ دلاری فراتر رفت و به سقف جدیدی در سال ۲۰۲۳ رسید

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، روز گذشته، بیت کوین (BTC) به زیر ۲۳,۰۰۰ دلار سقوط کرد، ولی توانست موقعیت خود را در بالای منطقه‌ی حمایتی ۲۲,۵۰۰ دلاری تثبیت کند. سپس، پادشاه ارزهای دیجیتال بار دیگر به سمت سطوح بالاتر حرکت کرد و توانست منطقه‌ی مقاومت ۲۳,۲۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد. ولی انتشار خبری مبنی بر افزایش نرخ بهره به اندازه‌ی ۰.۲۵ درصد – اتفاقی که تقریبا بیش‌تر تحلیلگران انتظارش را می‌کشیدند – باعث شد بیت کوین با خیال راحت به حرکت صعودی خود ادامه دهد.
افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره یعنی ملایم‌تر شدن موضع فدرال رزرو – و این خبری بسیار خوشحال‌کننده برای سرمایه‌گذاران در بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال بود. به همین خاطر، بیت کوین شتاب صعودی بیش‌تری به خود گرفت و به بالای مقاومت ۲۳,۵۰۰ دلاری حرکت کرد.
بیت کوین توانست خط اصلی روند نزولی را با مقاومت نزدیک به منطقه‌ی ۲۳,۱۰۰ دلاری در نمودار ساعتی در هم بشکند. بیت کوین حتی توانست به بالای منطقه‌ی مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلاری برود و بالاترین قیمت سالانه را در نقطه‌ی ۲۴,۲۸۲ دلاری به ثبت برساند.
البته، قیمت بیت کوین در ادامه دچار اصلاح نزولی شد و به زیر ۲۴,۰۰۰ دلار بازگشت. اکنون بیت کوین در زیر سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی حرکت صعودی اخیر در محدوده‌ی کف نوسانی ۲۲,۷۵۳ دلار تا سقف ۲۴,۲۸۲ دلار قرار دارد.
بیت کوین اکنون بالای ۲۳,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. اکنون نزدیک‌ترین سطح مقاومت بیت کوین در حوالی ۲۴,۱۰۰ دلار واقع است. مقاومت اصلی بعدی بیت کوین نیز نزدیک به منطقه‌ی ۲۴,۲۵۰ دلاری قرار دارد. شکسته شدن مقاومت ۲۴,۲۵۰ دلاری و بسته شدن قیمت بیت کوین در بالای آن می‌تواند پادشاه ارزهای دیجیتال را به سطوح بالاتری برساند.

در صورت شکسته شدن مقاومت ۲۴,۲۵۰ دلاری، قیمت بیت کوین ممکن است تا سطح ۲۵,۰۰۰ دلار افزایش یابد. خط مقاومت بعدی بیت کوین می‌تواند نزدیک به سطح ۲۵,۵۰۰ دلار و سپس در حوالی ۲۶,۲۰۰ دلار شکل بگیرد.
ولی اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۴,۲۵۰ دلاری را از میان بردارد، ممکن است یک اصلاح نزولی دیگر را تجربه کند. نزدیک‌ترین سطح حمایت از بیت کوین در مسیر اصلاح نزولی آن در منطقه‌ی ۲۳,۶۵۰ دلاری قرار دارد.
حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۲۳,۵۰۰ دلاری یا سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی در محدوده‌ی کف نوسانی ۲۲,۷۵۳ دلار تا سقف ۲۴,۲۸۲ دلار واقع است. کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح ۲۳,۵۰۰ دلار ممکن است آن را به سطح ۲۳,۰۰۰ دلار برساند. تداوم این حرکت نزولی می‌تواند قیمت بیت کوین را در کوتاه مدت تا سطح ۲۲,۵۰۰ دلار کاهش دهد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ روز پنج‌شنبه ۲ فوریه / ۱۳ بهمن – بیت کوین با ۳.۲۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۳,۸۹۵ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفته‌ی گذشته نیز ۳.۵۴ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین اکنون به ۴۶۰,۷۶۶,۵۴۷,۵۶۶ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید