تاریخ: ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰

انتظار رکود اقتصادی در سال ۲۰۲۳ بالاتر رفت

اقتصاد ایالات متحده ممکن است دچار آشفتگی شود. داده‌های یک نظرسنجی وال استریت ژورنال نشان داد که کارشناسان مالی انتظار دارند این کشور در سال جاری با رکود اقتصادی مواجه شود.   طبق تحقیقات اخیر، موسسات مالی بزرگ مرتبط با فدرال رزرو، آمریکا را در سال ۲۰۲۳ در رکود می‌بینند بیش از دو سوم از […]

اقتصاد ایالات متحده ممکن است دچار آشفتگی شود. داده‌های یک نظرسنجی وال استریت ژورنال نشان داد که کارشناسان مالی انتظار دارند این کشور در سال جاری با رکود اقتصادی مواجه شود.
 
طبق تحقیقات اخیر، موسسات مالی بزرگ مرتبط با فدرال رزرو، آمریکا را در سال ۲۰۲۳ در رکود می‌بینند
بیش از دو سوم از اقتصاددانان در ۲۳ موسسه مالی بزرگ که با فدرال رزرو تجارت می‌کنند، معتقدند که ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ یک رکود خواهد داشت. دو موسسه مورد بررسی رکودی را برای سال بعد پیش بینی می‌کنند.
 

این تحقیق شامل نام‌های بزرگ در بخش خدمات مالی مانند Barclays ،Bank of America ،TD Securities و UBS بود.

 

در مجموع، فدرال رزرو به دلیل افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم، به عنوان دلیل اصلی رکود نامگذاری شد. در زمان نگارش این مقاله، نرخ تورم در ایالات متحده ۷ درصد در مقایسه با نرخ مورد نظر فدرال رزرو ۲ درصد است.

 

عوامل دیگری که به یک رکود بالقوه قریب‌الوقوع کمک می‌کنند عبارتند از صرف پس‌انداز برای همه‌گیری، کاهش در بازار مسکن و بانک‌ها که استانداردهای وام‌دهی سخت‌تری دارند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید