تاریخ: ۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

این ۲۵ بانک سود ۲۳ درصد می‌دهند

اکوایران: پس از صدور مجوز انتشار گواهی سپرده مدت‌دار برای هشت بانک جدید، تعداد بانک‌های عرضه‌کننده اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۲۳ درصد، به ۲۵ بانک رسید.

به گزارش اکوایران، اوراق گواهی سپرده مدت‌دار با نرخ سود ۲۳ درصد و معاف از مالیات، هم‌اکنون در ۲۵ بانک عرضه می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، با صدور مجور انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار برای هشت بانکِ ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، کارآفرین، صادرات ایران، دی و پست‌بانک و افزوده شدن این بانک‌ها به مجموع ۱۷ بانکی که پیش از این مجور صدور این گواهی را داشتند، تعداد بانک‌های ارائه‌کننده این گواهی به ۲۵ بانک رسید.

پیش از این بانک‌های ملی ایران، مسکن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، خاورمیانه، پاسارگاد، پارسیان، سینا، سامان، اقتصاد نوین، شهر، ایران‌زمین، سرمایه، گردشگری، ایران و ونزوئلا و همچنین مؤسسات اعتباری نور و ملل، بانک‌ها و مؤسساتی بودند که از بانک مرکزی مجوز انتشار این اوراق را دریافت کرده‌ بودند. همچنین تقاضای مابقی بانک‌ها در این زمینه نیز در حال ارسال به بانک مرکزی است.

مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در نشست روز ۳ دی‌ سال جاری هیات عامل بانک مرکزی تصویب و در همان روز به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

این اوراق با نرخ سود علی‌الحساب ۲۳ درصد منتشر می‌شود و فروش آن صرفاً برای افراد حقیقی ایرانی بالای ۱۸ سال مجاز است. مدت این اوراق یک‌ساله است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید