تاریخ: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

بازار کریپتو سبزپوش شد!

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که چند روزِ به شدت نزولی را پشت سر گذاشته‌اند، امروز ۱۳ می / ۲۳ اردیبهشت سراسر سبزپوش شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه ۱۳ می / ۲۳ اردیبهشت، ارزش کل بازار کریپتو با ۱.۹۱ درصد افزایش به حدود ۱.۱۲ تریلیون دلار رسیده است. با وجود این، حجم کل معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بازار کریپتو هم‌اکنون ۱۷.۷۳ درصد کاهش یافته و در حدود ۳۵.۰۴ میلیارد دلار است. بازار کریپتو از حدود یک ساعت پیش تاکنون سراسر جامه‌ی سبز به تن کرده است.

بازار کریپتو پس از سپری کردن حدود دو ماه دلپذیر صعودی از ابتدای سال، نتوانست زیر فشارهای نزولی مقاومت کند و چند هفته‌ای است مسیر نزولی را در پیش گرفته و بخشی از دستاوردهای دو ماه ابتدایی سال جاری را از دست داده است. با وجود این، امروز قیمت‌ها در بازار کریپتو به ناگهان شروع به افزایش کرده‌اند.
هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب، پادشاه ارزهای دیجیتال با ۱.۸۰ درصد افزایش نسبت به روز گذشته،‌ با قیمت ۲۶,۷۸۴ دلار معامله می‌شود. البته، با وجود افزایش قیمت در ساعات گذشته هنوز ضررهای هفتگی بیت کوین (BTC) جبران نشده‌اند. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۸.۹۲ درصد کاهش یافته است. همچنین، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز هم‌اکنون با ۱۶.۱۳ درصد کاهش به رقم ۱۶,۲۲۱,۵۳۹,۱۲۴ دلار رسیده است. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۵,۸۷۸ دلار تا سقف ۲۶۹۸۹ دلار در نوسان بوده است.

دومین ارز دیجیتال بزرگ و محبوب‌ترین التکوین بازار یعنی اتریوم (ETH) نیز هم‌اکنون با ۲.۴۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱,۸۰۴ دلار معامله می‌شود. با وجود این، ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته همچنان ۸.۰۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم نیز در حال حاضر با ۲۲.۸۹ درصد کاهش به رقم ۷,۳۷۷,۴۸۳,۰۵۱ دلار رسیده است. همچنین، ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت اتریوم در محدوده‌ی کف ۱,۷۴۷ دلار تا سقف ۱,۸۱۶ دلار در نوسان بوده است.
هم‌اکنون در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار، سولانا (SOL) با ۵.۶۰ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، بهترین عملکرد را به نمایش گذاشته است. قیمت سولانا اکنون به ۲۱.۲۴ درصد رسیده، ولی ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته همچنان ۶.۲۸ درصد کاهش یافته است. سایر ارزهای دیجیتال برتر بازار از جمله ریپل (XRP)، کاردانو (ADA)، دوج کوین (DOGE) و پالیگان (MATIC) نیز از حدود ۰.۵ تا ۴ درصد رشد قیمت را تجربه کرده‌اند.
ولی در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار، بهترین عملکرد روزانه تا این لحظه متعلق به میم کوین نوظهور بازار یعنی پپه (PEPE) است. هم‌اکنون، پپه با ۳۴.۷۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۱۶۳۸ دلار معامله می‌شود. البته، پپه پس از افزایش خیره‌کننده‌ی قیمت در هفته‌ی گذشته، دچار اصلاح شدیدی شد. همین ریزش قیمت باعث شده است عملکرد هفتگی آن به‌رغم رشد ۳۴ درصدی در روز جاری همچنان منفی بماند. هم‌اکنون، ارزش پپه نسبت به هفت روز گذشته هنوز ۴۱.۱۶ درصد پایین‌تر است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید