تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

بازگشت سولانا به جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر

سولانا که تا پیش از آغاز ۲۰۲۳ با خطر نابودی مواجه بود، اکنون پس از عملکرد درخشان خود ظرف چند هفته‌ی اخیر، به جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار صعود کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، با آغاز سال ۲۰۲۳، شرایط بازار ارزهای دیجیتال کاملا متحول شده است و به نظر می‌رسد، زمستان سرد و سخت ۲۰۲۲ جای خود را به بهاری مطلوب داده است. با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال، ارزش کل بازار کریپتو با افزایش ۶.۳۱ درصدی سرانجام به بالای یک تریلیون دلار بازگشت. هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، ارزش کل بازار کریپتو به ۱,۰۴۰,۱۸۵,۱۱۴,۴۲۶ دلار رسیده است. قیمت بیت کوین (BTC) نیز هم‌اکنون توانسته است به بالای ۲۲,۷۰۰ دلار صعود کند. قیمت اتریوم (ETH) نیز در لحظه‌ی نگارش این مطلب، حدود ۱,۶۵۰ دلار است.
سولانا (SOL) که تا یک ماه پیش در معرض خطر نابودی قرار داشت، اکنون به طور کلی متحول شده است. وضعیت این التکوین تا یک ماه پیش به قدری متزلزل بود که تحلیلگران از خود می‌پرسیدند آیا سولانا به پایان راه خود نزدیک می‌شود؟ ولی اکنون، سولانا بیش از ۲۰۰٪ از کف قیمت خود فاصله گرفته و توانسته است به جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار بازگردد. در همین حال‌، التکوینی به نام اپتوس (APT) نیز ظرف چند ساعت گذشته بیش از ۵۸٪ افزایش قیمت داشته و بهترین عملکرد روزانه را به نمایش گذاشته است. 
هم‌اکنون،‌ در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۳۰ روز شنبه ۲۱ ژانویه / ۱ بهمن – سولانا با ۲۰.۰۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۵.۲۵ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی سولانا نیز اکنون با ۱۶۳.۵۷ درصد افزایش به ۱,۹۳۲,۱۰۷,۴۵۹ دلار رسیده است. افزایش چشمگیر قیمت سولانا، ارزش این التکوین را در برابر دو رهبر بازار، یعنی بیت کوین و اتریوم به ترتیب ۱۰.۹۹ و ۱۲.۶۹ درصد تقویت کرده است.

ارزش کل بازار سولانا نیز اکنون با ۲۰.۴۱ درصد افزایش به ۹,۳۸۲,۵۳۱,۶۷۹ دلار رسیده است. به این ترتیب، در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، سولانا هم‌اکنون در جایگاه دهم قرار گرفته است.
 
قیمت سولانا بلافاصله پس از فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس در نوامبر ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطوح تاریخی خود رسید. در آن زمان، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کردند سولانا افزایش قیمت را تجربه نخواهد کرد؛ ولی حرکت صعودی عظیم قیمت سولانا با ورود به سال ۲۰۲۳ آغاز شد. با توجه به روند صعودی فعلی، اکنون پیش‌بینی می‌شود قیمت سولانا تا پایان ژانویه ۲۰۲۳ به بالای سطح مقاومت کلیدی ۳۵ دلار برسد. در مجموع، پیش‌بینی می‌شود وضعیت صعودی کنونی تا مدتی دیگر بر بازار کریپتو حکمفرما باشد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید