تاریخ: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

بانک مرکزی ژاپن بازارها را شوکه کرد

ین ژاپن در روز سه‌شنبه ۳.۴۲ درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافت زیرا بانک مرکزی ژاپن با تصمیم‌گیری برای افزایش نرخ بهره معیار از ۰.۲۵ به ۰.۵ درصد جهان را شگفت زده کرد. بانک مرکزی ژاپن یکی از تنها بانک‌هایی در سراسر جهان بود که از افزایش نرخ‌های بهره خودداری کرد، زیرا سیاست‌گذاران از […]

ین ژاپن در روز سه‌شنبه ۳.۴۲ درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافت زیرا بانک مرکزی ژاپن با تصمیم‌گیری برای افزایش نرخ بهره معیار از ۰.۲۵ به ۰.۵ درصد جهان را شگفت زده کرد. بانک مرکزی ژاپن یکی از تنها بانک‌هایی در سراسر جهان بود که از افزایش نرخ‌های بهره خودداری کرد، زیرا سیاست‌گذاران از سال ۲۰۱۶ نرخ بازده اوراق قرضه دولتی را نزدیک به صفر نگه داشته‌اند.
 
بانک مرکزی ژاپن برای اولین بار در ۶ سال گذشته نرخ بهره را افزایش داد
در دو ماه گذشته، بحث‌های زیادی پیرامون هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BOJ) وجود داشته است، زیرا به زودی جانشینی جایگزین رئیس بانک مرکزی ژاپن خواهد شد. با این حال، کورودا در ۲۰ دسامبر بازارهای جهانی را شوکه کرد، زمانی که او توضیح داد که BOJ اجازه می‌دهد بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله ژاپن به ۰.۵٪ از سقف قبلی ۰.۲۵٪ افزایش یابد.
 

این حرکت به دنبال مکانیسم کنترل منحنی بازدهی است که بانک مرکزی ژاپن در سپتامبر ۲۰۱۶ معرفی کرد. BOJ روز سه‌شنبه توضیح داد که هدف این تغییر بهبود عملکرد بازار و تشویق تشکیل نرم‌تر کل منحنی بازده، در حالی که شرایط مالی مناسب را حفظ می‌کند است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید