تاریخ: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

بحران بدهی آمریکا و احتمال جهش بیت‌کوین

به گفته‌ تحلیلگر بانک استاندارد چارترد، چنان‌چه ایالات متحده نتواند از عهده‌ی تعهدات و بدهی‌های خود بر بیاید، قیمت بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از بیت‌کوین‌دات‌کام، جف کندریک، رئیس بخش تحقیقات فارکس در موسسه‌ی بانکی استاندارد چارترد، به تازگی گفته است که در صورت ناتوانی ایالات متحده به پرداخت بدهی‌های خود، قیمت بیت کوین (BTC) احتمالا ۲۰,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. به گفته‌ی کندریک، برخلاف بیت کوین که احتمالا در نتیجه‌ی ناتوانی ایالات متحده در پرداخت بدهی‌های‌اش افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد، سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم (ETH) احتمالا با کاهش قیمت مواجه خواهند شد. 
رئیس بخش تحقیقات فارکس در بانک استاندارد چارترد با اشاره به افزایش نگرانی‌ها مبنی بر ناتوانی دولت ایالات متحده در پرداخت بدهی‌های خود، پیش‌بینی کرده است این مسئله باعث افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین خواهد شد. جف کندریک ناتوانی دولت آمریکا در پرداخت بدهی‌های خود را «رویدادی با احتمال کم ولی تاثیرگذاری بالا» توصیف کرد.
به اعتقاد کندریک، بسیاری از فعالان بازارهای مختلف به این مسئله پی برده‌اند که پادشاه ارزهای دیجیتال در هنگام سقوط بازارها عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. به همین خاطر، بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه‌های خود تلقی خواهند کرد. از این رو، افزایش تقریبا ۷۰ درصدی قیمت بیت کوین به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.
با وجود این، تحلیلگر موسسه‌ی استاندارد چارترد خاطرنشان کرد که قیمت بیت کوین بلافاصله پس از ناتوانی دولت آمریکا در پرداخت بدهی‌های خود افزایش نخواهد یافت. بلکه، پیش‌بینی می‌شود قیمت بیت کوین ابتدا ۵,۰۰۰ دلار کاهش یابد؛ آن‌گاه پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند یک جهش ۲۵,۰۰۰ دلاری را تجربه کند. به گفته‌ی کندریک، احتمالا فقط قیمت بیت کوین شاهد چنین جهش قابل ملاحظه‌ای خواهد بود، و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم احتمالا دچار سقوط خواهند شد.
بر اساس گزارش‌ها، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در روز گذشته هشدار داد اگر کنگره سقف بدهی را افزایش ندهد یا آن را به حالت تعلیق در نیاورد، دولت ایالات متحده در اول ژوئن احتمالا قادر به پرداخت بدهی‌های خود نخواهد بود. به گفته‌ی یلن، چنین اتفاقی می‌تواند به «یک فاجعه‌ی اقتصادی و مالی» منجر شود.
جف کندریک علاوه بر پیش‌بینی جهش ۲۰,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین، پیش‌تر نیز گفته بود که بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ به بالای ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. این تحلیلگر بحران بانکی ایالات متحده، رویداد هاوینگ بیت کوین و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را از جمله عوامل موثر در افزایش قیمت بیت کوین عنوان کرده است.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه ۳ می / ۱۳ اردیبهشت – بیت کوین با ۲.۲۰ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۸,۶۵۱ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعته گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۷,۹۳۵ دلار تا سقف ۲۸,۸۸۱ دلار در نوسان بوده است.
همچنین، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۲.۸۸ درصد افزایش به رقم ۱۶,۳۷۸,۹۴۴,۶۷۱ دلار رسیده است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز در حال حاضر ۲.۲۱ درصد افزایش یافته و در حدود ۱۶,۳۷۸,۹۴۴,۶۷۱ دلار است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید