تاریخ: ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

بدترین نرخ تورم آلمان در بیش از ۳۰ سال گذشته!

در سالی که با افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی میشناسیمش، متوسط نرخ تورم آلمان در سال ۲۰۲۲ از ۳.۱ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۷.۹ درصد افزایش یافت. حمله روسیه به اوکراین و همچنین تنگناهای عرضه ناشی از جنگ، یکی از عواملی است که به افزایش قیمت کمک کرد.   تأثیر جنگ اوکراین و […]

در سالی که با افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی میشناسیمش، متوسط نرخ تورم آلمان در سال ۲۰۲۲ از ۳.۱ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۷.۹ درصد افزایش یافت. حمله روسیه به اوکراین و همچنین تنگناهای عرضه ناشی از جنگ، یکی از عواملی است که به افزایش قیمت کمک کرد.
 
تأثیر جنگ اوکراین و روسیه
اداره آمار آلمان اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۲، متوسط نرخ تورم آلمان به ۷.۹ درصد رسید که بالاترین نرخ از زمان اتحاد مجدد در سال ۱۹۹۰ است. طبق گزارش آژانس مطبوعاتی آلمان در ۳ ژانویه، نرخ سال ۲۰۲۲ بیش از دو برابر ۳.۱ درصدی است که در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد.
 

بر اساس این گزارش، افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی از عوامل اصلی تورم چند ماهه بوده است. همانطور که انتظار می‌رفت، اداره آمار فدرال آلمان (FSO) بنا بر گزارش‌ها، تهاجم روسیه به اوکراین و همچنین گلوگاه‌های عرضه متعاقب آن را به عنوان دو عامل کلیدی که منجر به نرخ تورم بی‌سابقه شد، شناسایی کرد.

 

مصرف‌کنندگان در آلمان مجبور بودند در دسامبر ۲۴.۴ درصد بیشتر از یک سال قبل برای انرژی بپردازند. در گزارش آژانس توضیح داده شده است که قیمت مواد غذایی طی یک سال ۲۰.۷ درصد افزایش یافته است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید