تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
1

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی صدای فرزین را درآورد

اکوایران: بر اساس اظهارات رئیس کل بانک مرکزی، بانک‌ها یکسری مطالبات از دولت و یکسری بدهی به بانک مرکزی دارند و بخشی از بانک‌ها نیز از دولت طلب دارند که باید این مطالبات را از دولت دریافت کنند. او گفته بانک‌ها باید کفایت سرمایه خود را افزایش دهند تا بتوانیم مطالبات خودمان از آنها را کاهش دهیم.

به گزارش اکوایران، رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرده که عدم پرداخت بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی بر افزایش نرخ تورم تاثیرگذار بوده و بانک‌ها به بانک مرکزی بدهی و به همان میزان هم از دولت طلب دارند.

محمدرضا فرزین به خبرگزاری خانه ملت گفته «بانک‌ها یکسری مطالبات از دولت و یکسری بدهی به بانک مرکزی دارند، پیشنهاد ما که مطرح شده این است که بانک‌ها باید کفایت سرمایه‌شان را افزایش دهند؛ لذا اگر این اتفاق رخ دهد ما هم می‌توانیم مطالبات خودمان را از آنها کاهش دهیم.»

رئیس کل بانک مرکزی گفته «چاره کار این است که تمام مطالبات به صورت یک چرخه مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال بانک ملی از دولت طلب دارد و باید این مطالبات خود را از دولت اخذ کند؛ بنابراین موضوع فقط بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی نیست و بخش دیگری از این مطالبات در دولت مانده است و این چرخه اگر درست بچرخد، می‌توانیم مطالباتمان را کاهش دهیم.»

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید