تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

برخورد SEC با طرح کلاهبرداری کریپتویی Coindeal

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تیم پشتیبان Coindeal را به یک طرح سرمایه‌گذاری تقلبی ۴۵ میلیون دلاری در کریپتو متهم کرده است. رگولاتور توضیح داد که متهمان به دروغ ادعا کردند که Coindeal بازده سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰۰,۰۰۰ برابری برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.   SEC در برابر تقلب کریپتویی Coindeal اقدام می‌کند […]

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تیم پشتیبان Coindeal را به یک طرح سرمایه‌گذاری تقلبی ۴۵ میلیون دلاری در کریپتو متهم کرده است. رگولاتور توضیح داد که متهمان به دروغ ادعا کردند که Coindeal بازده سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰۰,۰۰۰ برابری برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.
 
SEC در برابر تقلب کریپتویی Coindeal اقدام می‌کند
کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز چهارشنبه اعلام کرد که خالق طرح سرمایه‌گذاری رمزارز Coindeal و هفت نفر دیگر را در ارتباط با کلاهبرداری ۴۵ میلیون دلاری متهم کرده است.
 

رگولاتور اوراق بهادار با توصیف Coindeal به عنوان یک کلاهبرداری گستاخانه و گسترده در ارائه پیشنهادهای ثبت نشده که حداقل بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ انجام شده است، با این طرح برخورد کرده است. Coindeal بیش از ۴۵ میلیون دلار از فروش اوراق بهادار ثبت نشده به ده‌ها هزار سرمایه‌گذار در سراسر جهان به دست‌آورد.

 

SEC توضیح داد که خالق، نیل چاندران و مروجین آن گری دیویدسون، مایکل گلاسپی، ایمی ماسل و لیندا نات به دروغ ادعا کردند که سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در فناوری بلاکچین به نام Coindeal که به قیمت تریلیون‌ها دلار به گروهی فروخته می‌شود، بازدهی فوق‌العاده داشته باشند.

 
با این حال، رگولاتور گفت هرگز هیچ فروش Coindeal رخ نداده و هیچ توزیعی بین سرمایه‌گذاران انجام نشده است. SEC نوشت:
متهمان میلیون‌ها دلار از سرمایه‌های سرمایه‌گذاران را برای استفاده شخصی به‌طور جمعی اختلاس کردند و چاندران از سرمایه‌های سرمایه‌گذاران برای خرید اقلامی مانند اتومبیل، املاک و قایق استفاده کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید