تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

برداشت نقدی از حساب‌های دولتی در نیجریه متوقف شد

رئیس واحد اطلاعات مالی نیجریه گفت از ابتدای ماه مارس، مقامات دولتی نیجریه از برداشت پول نقد از حساب‌های بانکی دولتی منع خواهند شد. مقامات دولتی که می‌خواهند از این مقررات جدید مستثنی شوند، باید از ریاست جمهوری نیجریه معافیت بگیرند.   کارگران دولتی در برابر پولشویی آسیب پذیرند Modibbo R Hamman Tukur، رئیس واحد […]

رئیس واحد اطلاعات مالی نیجریه گفت از ابتدای ماه مارس، مقامات دولتی نیجریه از برداشت پول نقد از حساب‌های بانکی دولتی منع خواهند شد. مقامات دولتی که می‌خواهند از این مقررات جدید مستثنی شوند، باید از ریاست جمهوری نیجریه معافیت بگیرند.
 
کارگران دولتی در برابر پولشویی آسیب پذیرند
Modibbo R Hamman Tukur، رئیس واحد اطلاعات مالی نیجریه (NFIU)، گفت که کارمندان دولتی نیجریه از اول مارس از برداشت پول نقد از حساب‌های دولتی منع خواهند شد. قانون جدید که بر اساس گزارش‌ها برای مقامات فدرال، محلی و ایالتی اعمال می‌شود، به دنبال مقابله با سطوح بالای فساد و پولشویی در دولت است.
 

علاوه بر این، گزارش رویترز گفته است که قانون جدید دولت نیجریه با هدف برای دستیابی به اقتصاد بدون پول نقد همراه است. این گزارش همچنین به نقل از توکور دلایل این تصمیم را توضیح می‌دهد.

 
او گفت:
کارمندان دولت به دلیل قرار گرفتن در معرض برداشت های نقدی از حساب‌های عمومی، بیش از پیش در برابر پولشویی و جرایم مرتبط با آن آسیب‌پذیر می‌شوند.
 

برای حمایت از اظهارات توکور، در این گزارش آمده است که تجزیه و تحلیل NFIU، یک واحد مستقل در بانک مرکزی نیجریه (CBN)، نشان داده است که مقامات بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ وجه نقدی معادل ۲.۴۵ میلیارد دلار از حساب‌های دولتی برداشت کرده‌اند. این گزارش می‌افزاید که بیشتر برداشت‌ها بالاتر از حد تعیین شده بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید