تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

برنامه آزمایشی استیبل کوین بانک مرکزی اسپانیا

بانک اسپانیا برای راه‌اندازی یک برنامه آزمایشی شامل صدور و استفاده از استیبل کوین‌های یورویی تاییده صادر کرده است. این برنامه که یک موسسه فین‌تک به نام MONEI در حال راه‌اندازی است، به کاربران اجازه می‌دهد تا یوروهای دیجیتالی را با سپرده‌های فیات صادر کنند تا بتوانند این سپرده‌ها را در برنامه‌های پرداخت آزمایش کنند […]

بانک اسپانیا برای راه‌اندازی یک برنامه آزمایشی شامل صدور و استفاده از استیبل کوین‌های یورویی تاییده صادر کرده است. این برنامه که یک موسسه فین‌تک به نام MONEI در حال راه‌اندازی است، به کاربران اجازه می‌دهد تا یوروهای دیجیتالی را با سپرده‌های فیات صادر کنند تا بتوانند این سپرده‌ها را در برنامه‌های پرداخت آزمایش کنند و شفافیت آنها را افزایش دهند.
 
بانک اسپانیا مجوز تست یوروی دیجیتال را صادر می‌کند
اروپا در حال تبدیل شدن به کانونی برای آزمایش‌های استیبل کوین و CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) است. در ۱۹ ژانویه، بانک اسپانیا به یک برنامه آزمایشی که شامل صدور توکن‌های دیجیتالی مبتنی بر یورو است، چراغ سبز نشان داد. این پروژه که توسط MONEI، یک شرکت پرداخت فین‌تک تنظیم شده هدایت می‌شود، به کاربران این امکان را می‌دهد که استیبل کوین‌های یوروی خود را برای اهداف مختلف منتشر کنند.
 

با استفاده از فناوری بلاکچین اتریوم و Polygon، توکن eurm با سپرده‌های کاربران صادر می‌شود و هر توکن توسط یوروی واقعی پشتیبانی می‌شود. این آزمایش که به عنوان بخشی از اقدامات در Sandbox مالی بانک Sain ثبت شده است، تنها اجازه صدور حداکثر ده یورو را توسط هر کاربر ثبت شده در پلتفرم MONEI می‌دهد.

 

بیشتر بدانید: ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC چیست؟

 

این آزمون شامل صدور حداکثر ۵۷۰ میلیون یورو است. این وجوه در دو حساب در دو موسسه مالی BBVA و Caixabank با مدیریت MONEI نگهداری می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید