تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

بزرگترین رقیب Uniswap از نظر مساری

هیدن آدامز، خالق Uniswap، در سال ۲۰۱۷ زمانی که از شغل خود به عنوان مهندس در زیمنس اخراج شد، فقط یک جوان ۲۳ ساله اهل حومه نیویورک بود. آدامز با نوشتن یک برنامه از ابتدا شروع کرد و دوستش یک رابط جدید شیک برای Uniswap بر روی چیزی که او به عنوان یک پایگاه کد […]

هیدن آدامز، خالق Uniswap، در سال ۲۰۱۷ زمانی که از شغل خود به عنوان مهندس در زیمنس اخراج شد، فقط یک جوان ۲۳ ساله اهل حومه نیویورک بود. آدامز با نوشتن یک برنامه از ابتدا شروع کرد و دوستش یک رابط جدید شیک برای Uniswap بر روی چیزی که او به عنوان یک پایگاه کد React فوق‌العاده مزخرف توصیف می‌کند، ساخت. بعد از پنج سال حرکت رو به جلو، Uniswap هنوز هم توانسته جایگاه خود را به عنوان یک رهبر DEX حفظ کند.
 
تسلط مستمر Uniswap
بر اساس گزارش جدید مساری با عنوان Crypto Thesis for 2023، صرافی Uniswap ثابت کرده است که از نظر سرمایه در گردشی که صرافی‌های غیرمتمرکز برای اجرای عملیات مطمئن به آن نیاز دارند، بهبود واقعی ۱۰ برابری است.
 

بازارسازان خودکار موجود (AMM) در غلبه بر چندین چالش شکست خورده اند. به عنوان مثال، تسویه تراکنش PankcakeSwap نسبتاً متمرکز تلقی می‌شود و بر رابطه نزدیک با CEX محبوب، Binance متکی است.

 

با توجه به اینکه AMM DEX مشغول رویارویی با چالش‌های منحصر به فرد خود هستند، گزارش مساری بیان می‌کند که حذف Uniswap با ترفندهای توکنومیک یا بهبود قیمت‌ها ممکن است به این زودی‌ها اتفاق نیفتد. رایان سلکیس، بنیانگذار شرکت اطلاعات بازار، معتقد است که Uniswap می‌تواند یک پروتکل غیرقابل نفوذ در AMM باشد.

 

در سال ۲۰۲۲، Uniswap مبلغ ۱۶۵ میلیون دلار در دور سری B با ارزش ۱.۷ میلیارد دلار جمع‌آوری کرد. DEX پس از جلب حمایت Polychain Capital ،Andreessen Horowitz ،Paradigm، SV Angel و Variant Fund بسیار پیشرفت کرد. در همان سال، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر آن وارد فضای NFT شد و اعلام کرد که با پردازنده پرداخت‌های کریپتویی MoonPay همکاری می‌کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید