تاریخ: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۹:۲۴

بهره گیری قانونی صنعت بیمه از ظرفیت های جامعه علمی

پیرو انتشار اخباری در خصوص رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم بکارگیری اعضاء هیات علمی در سازمان های دولتی و انتساب آن به بیمه مرکزی، موارد زیر جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی صحیح اعلام می شود:

۱- صنعت بیمه علاوه بر نقش حمایتی خود، نیازمند به روز رسانی دانش  و داده های بیمه ای است که این مهم از طریق جذب جامعه علمی در سطوح مختلف مدیریتی میسر خواهد بود.
۲- صنعت بیمه همواره با استفاده از ظرفیت های قانونی در راستای افزایش تعامل با دانشگاه، پذیرای نخبگان، اعضای هیات علمی و اساتیدی که دانش آنها ارزش افزوده ای برای این صنعت دارند از گذشته تا کنون بوده است.
۳- این روزها صنعت بیمه به نا حق مورد هجمه و گمانه زنی های بدخواهانی قرار گرفته که توان دیدن رشد و توسعه این صنعت را ندارند و نمی دانند که اینگونه اخبار زرد نه تنها مانع حرکت این قطار تند رو در مسیر خدمت و شکوفایی نمی شود بلکه توانمندی این صنعت را بیش از پیش بر همگان هویدا خواهد کرد.
۴- مصادیقی از ممنوعیت مطروحه در رأی دیوان عدالت اداری در بیمه مرکزی وجود ندارد و اعضای هیات علمی شاغل در بیمه مرکزی، مامور بوده و مشمول این قانون نمی شوند.
۵- امید میرود، رسانه های محترم  با پرهیز از شتابزدگی در ارائه تحلیل ها و دقت در انتشار آن، صنعت بیمه را در مسیر تحول، هدفگذاری های متعالی و ارائه  خدمت بیشتر به هموطنان همراهی کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید