تاریخ: ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

بودجه ۷.۱ میلیارد دلاری استارت‌آپ‌های وب۳ در ۲۰۲۲

استارت‌آپ‌های وب۳ در طول سال ۲۰۲۲ بودجه ۷.۱ میلیارد دلاری جذب کردند، بازی ۶۲ درصد را به خود اختصاص داد. گیمینگ با ۴.۴۹ میلیارد دلار بیشترین مبلغ را به خود اختصاص داد و متاورس با ۱.۸ میلیارد دلار و شبکه‌های اجتماعی با ۲۵۹.۱ میلیون دلار در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.   استارت‌آپ‌های وب۳ در طول […]

استارت‌آپ‌های وب۳ در طول سال ۲۰۲۲ بودجه ۷.۱ میلیارد دلاری جذب کردند، بازی ۶۲ درصد را به خود اختصاص داد. گیمینگ با ۴.۴۹ میلیارد دلار بیشترین مبلغ را به خود اختصاص داد و متاورس با ۱.۸ میلیارد دلار و شبکه‌های اجتماعی با ۲۵۹.۱ میلیون دلار در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.
 
استارت‌آپ‌های وب۳ در طول سال ۲۰۲۲ بودجه ۷.۱ میلیارد دلاری جذب کردند
بر اساس گزارش پایان سال متاورس پست، فضای وب۳ در طول سال ۲۰۲۲، ۷.۱ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد، که بازی، متاورس، و شبکه‌های اجتماعی سه دسته اصلی سرمایه‌گذاری هستند.
 

این گزارش از شرکت‌های نوپا تحت عنوان بازی، متاورس، شبکه‌های اجتماعی، زیرساخت، واقعیت مصنوعی و واقعیت مجازی (AR & VR) و هوش مصنوعی (AI) استفاده می‌کند و مبلغ دقیق سرمایه‌گذاری جمع‌آوری‌شده را ۷,۱۶۹,۹۹۷,۸۸۸ دلار محاسبه می‌کند.

 

با وجود بازار نزولی، این مبلغ ۴.۸ میلیارد دلار بیشتر از سال ۲۰۲۱ است.

 

چهار شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاران در سال جاری معرفی شدند که هر کدام بیش از یک میلیارد دلار در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کردند. از این میان، پارادایم با صرف ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ مقام اول را به خود اختصاص داد. این شرکت از ۳۱ پروژه از جمله Uniswap ،Magic Eden و Optimism حمایت کرد.

برچسب هااخبار وب۳

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید