تاریخ: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱

بیت‌کوین، و یک الگوی تکنیکال نزولی

قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافته و به زیر ۱۷,۰۰۰ دلار رسیده است. بیت کوین در یک الگوی تکنیکال نزولی قرار دارد و ممکن است به زیر حمایت ۱۶,۵۰۰ دلاری سقوط کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، پس از انتشار اخبار دلگرم‌کننده‌ای درباره‌ی نرخ تورم در ایالات متحده، بیت کوین (BTC) جان تازه‌ای گرفت و حتی تا حوالی منطقه‌ی مقاومت ۱۸,۴۰۰ دلاری جهش کرد. ولی پس از آن‌که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بر تداوم سیاست‌های سختگیرانه‌ی این نهاد تاکید کرد، بیت کوین مسیر مخالف را پیش گرفت و به زیر سطوح حمایت ۱۷,۵۰۰ و ۱۷,۲۰۰ دلار کاهش یافت. خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت‌ها هستند) موفق شدند قیمت بیت کوین را حتی به زیر سطح ۱۷,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته برسانند. در مطلبی تحت عنوان سه دلیل اصلی سقوط بازار کریپتو طی ۲۴ ساعت گذشته به بیان سایر دلایل کاهش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اشاره کرده‌ایم. 
بیت کوین در نهایت، منطقه‌ی حمایت ۱۶,۵۰۰ دلاری را تست کرد. اکنون، کف قیمت در نزدیکی ۱۶,۵۴۱ دلار تشکیل شده و در بالای سطح ۱۶,۷۰۰ دلار تثبیت شده است.
اکنون بیت کوین زیر ۱۷,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. بیت کوین در مسیر صعودی خود با سطح مقاومتی در نزدیکی منطقه‌ی ۱۶,۸۰۰ دلاری روبه‌رو است. هم‌چنین، در نمودار ساعتی قیمت بیت کوین یک خط روند نزولی کلیدی با سطح مقاومتی نزدیک به ۱۶,۸۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است.
اولین سطح مقاومت اصلی بیت کوین نزدیک به منطقه‌ی ۱۷,۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته واقع است. این مقاومت نزدیک به سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی اخیر در محدوده‌ی میان سقف نوسانی ۱۸,۳۸۷ دلار تا کف نوسانی ۱۶,۵۴۱ دلار قرار دارد.

چنان‌چه بیت کوین بتواند خود را با قدرت به بالای مقاومت ۱۷,۰۰۰ دلار برساند، رسیدن به سطح مقاومت ۱۷,۵۰۰ دلار برای‌اش آسان‌تر خواهد شد. این سطح مقاومت نزدیک به سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی در حرکت نزولی اخیر در محدوده‌ی میان سقف نوسانی ۱۸,۳۸۷ دلار تا کف نوسانی ۱۶,۵۴۱ دلار قرار دارد. سطح مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به ۱۷,۸۰۰ دلار است. شکسته‌ شدن این سطح و بسته شدن قیمت بیت کوین در بالای آن، شرایط را برای صعود به سمت سطح ۱۸,۰۰۰ دلار بهبود می‌بخشد.
ولی اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۱۷,۰۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد، ممکن است با پیامدهای بدی مواجه شود. در این صورت، نزدیک‌ترین سطح حمایت در مسیر نزولی در نزدیکی سطح ۱۶,۶۰۰ دلار انتظارش را خواهد کشید.
سطح حمایت اصلی بعدی در نزدیکی ۱۶,۵۰۰ دلار قرار دارد. سقوط قیمت به زیر این سطح حمایت، بیت کوین را در یک شیب نزولی تند قرار می‌دهد. در این صورت، قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت به سمت حمایت ۱۶,۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد. تداوم این حرکت نزولی می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۱۵,۵۰۰ دلار برساند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۱۵ روز دوشنبه ۲۸ آذر – بیت کوین با ۰.۱۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۷۲۰ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین هم‌چنان منفی است، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۱.۳۴ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون به ۳۲۱,۶۵۹,۰۶۷,۳۹۳ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید