تاریخ: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

بیت‌کوین بدون تغییر وارد ۲۰۲۳ شد!

میزان نوسان‌های قیمت بیت کوین طی چند هفته‌ی اخیر به شدت کاهش یافته است. اکنون، با ورود به سال ۲۰۲۳، شرایط بیت کوین ظاهرا تغییری نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتوپوتیتو، قیمت بیت کوین (BTC) که طی چند هفته‌ی پایانی سال ۲۰۲۲ بدون تغییر مانده و نوسان‌های آن تقریبا به صفر رسیده بود، سال ۲۰۲۳ را نیز به همان ترتیب آغاز کرده است. قیمت بیت کوین با ورود به سال جدید کماکان در محدوده‌ی ۱۶,۵۰۰ دلار ثابت مانده است.
بیش‌تر التکوین‌های موجود در فهرست ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار نیز هنوز نتوانسته‌اند نوسان قابل توجهی را ایجاد کنند؛ البته، در این میان، بر اساس گزارشی که امروز تحت عنوان افزایش ۱۵ درصدی قیمت نکسو در اولین روز ۲۰۲۳ منتشر کردیم، التکوین‌هایی نظیر نکسو (NEXO)، اوکی‌بی (OKB) و تن کوین (TON) توانسته‌اند بهترین عملکرد را در بازار به نمایش بگذارند.
بیت کوین سال ۲۰۲۲ را با سقف قیمت حدود ۵۰,۰۰۰ دلار آغاز کرد؛ ولی پس از سپری کردن یک سال سخت و دردناک، سرانجام ۲۰۲۲ را با ۶۵ درصد کاهش قیمت به پایان رساند. ۲۰۲۲ سالی سراسر سرد و تاریک برای کریپتو بود. 
با بررسی نمودار قیمت بیت کوین در چند هفته‌ی گذشته به راحتی در می‌یابیم که پادشاه ارزهای دیجیتال تغییرات قیمت قابل توجهی را تجربه نکرده است. بیت کوین از زمانی که تلاش‌های‌اش در ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) برای غلبه بر سد ۱۸,۰۰۰ دلار ناموفق ماندند، هم‌چنان در محدوده‌ی قیمت ۱۶,۰۰۰ تا ۱۷,۰۰۰ دلار ثابت مانده است.
در ساعات پایانی سال ۲۰۲۲ نیز شاهد هیچ‌گونه نوسان قیمتی نبودیم و بیت کوین در همان محدوده‌ی قیمت قبلی وارد سال ۲۰۲۳ شد. امروز نیز بیت کوین رفتار قابل ملاحظه‌ای را از خود نشان نداده است. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی‌های نگران‌کننده‌ای را در خصوص تاثیر رفتار نهنگ‌ها بر قیمت بیت کوین ارائه می‌دهند. به اعتقاد آن‌ها، قیمت بیت کوین ممکن است به سطوح پایین‌تری سقوط کند. البته، بر اساس مطلبی تحت عنوان ژانویه معمولا ماه خوبی برای بیت‌کوین نیست! تحلیلگران فوریه را به عنوان یکی از بهترین ماه‌ها برای بازگشت صعودی قیمت بیت کوین تلقی کرده و پیش‌بینی می‌کنند در ماه دوم سال ۲۰۲۳ احتمالا شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود. 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۳۰ روز یک‌شنبه اول ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (۱۱ دی) – بیت کوین با ۰.۱۷ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۵۲۵ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین نیز تاکنون منفی بوده است. ارزش بیت کوین نسبت به یک هفته‌ی گذشته ۱.۸۷ درصد کاهش یافته است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز با ۲۸.۰۲ درصد کاهش به ۱۰,۵۴۶,۹۴۴,۲۰۶ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید